Kayıt ol

Merhaba Ziyaretçi

Kayıt olarak forum sitemizdeki tüm içeriklerden faydalanabilir, konu açabilir ve ek dosyaları indirebilirsiniz. Tüm özelliklerden yararlanmak için üye olabilirsiniz.

Kayıt ol Giriş yap
Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Windows 10'un Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
rank
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
2,376
Reaksiyon puanı
418
Puanları
83
Konum
Adana
Web sitesi
Siteye git
Cinsiyet
Bay
Windows 10'un Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır?

Öncelikle Windows size açılışı hakkında bilgileri verebilmektedir. Arka planda çalışan uygulamalar, bilgisayarın kendine ait yazılımlar ve birçok şey daha sizin arka planınız da çalışmakta. Görev yöneticisi adlı programdan bunları kontrol edip açılmasını, kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Windows'un açılma hızı açılırken programları başlatmasıyla alakalıdır. Bilgisayarınızı açtığınızda başlamasını istediğiniz veya istemediğiniz programları Ctrl+Alt+Delete tuşlarına basarak Görev yöneticisi>Başlangıç adresine gidin buradan istediğiniz programa tıklayarak sağ altta bulunan Devre dışı bırak butonuna basın ve bu şekilde kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu programları kapattığınızda bilgisayarınız başlarken daha verimli ve hızlı başlar. Bilgisayarınız başladıktan sonra devre dışı bıraktığınız programı kendi isteğinizle başlatabilirsiniz.

Masaüstünün Açılma ve Kapanmada Ki Etkisi
Bir başka nokta ise masaüstünüz. Masaüstünüzde bulunan uygulama kısayolları, dosyalar, resimler ve buna benzer şeyler ne kadar sık ise bilgisayar o kadar geç başlar. Masaüstünüzü gayet sakin, sade ve boş bırakmaya özen gösterin.

Bilgisayarınızda Temizleyici Bir Program Bulundurun.
Bilgisayarınız istediğiniz kadar güçlü olsun ister istemez bir temizleyici programa ihtiyaç duyabilir. Bu programlar ön belleği, kullanılmayan çerezleri, silinmiş uygulamaları, ve uygulama kırıklarını silmenize yardımcı olur.

Programlar
Programların bilgisayardaki yeri önemlidir. Bilgisayar gün geçtikçe yorulmaya, bozulmaya başlayabiliyor. Programlar bilgisayarda yer kaplıyor bilgisayarın bileşenlerini kullanıyor. Programlar gün geçtikçe bilgisayarda bulunan yeri azaltıyor, kullanıyor. Gereksiz programlar çalışmadığı halde bilgisayarı yavaşlatıyor. Kullanılmayan programlar silinmeli ve uygulamanın kırıkları giderilmelidir. Ayrıca resimler, videolar ve ses dosyaları bilgisayarda önemli ölçüde yer kaplar. Bilgisayarınızı temiz kullanın. Gerekmedikçe birden fazla uygulama kullanmayın, açık tutmayın. Kullandığınız uygulamalar hakkında bilgi edinin, eğer uygulama bilgisayarınız için zararlı ise kullanmayın ve silin.

Donanım
Bilgisayarınız donanımları eğer yeterli değil veya şu anki durumundan memnun değilseniz bilgisayarınızı hızlandırmak için okuma/yazma hızı daha yüksek olan SSD ve Hard diskler kullanılabilir.

Bu donanımları teknoloji marketlerinden satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürünü takmayı bilmiyorsanız, eğer aldığınız mağazada böyle bir hizmet mevcut ise mağazaya takılmasını istediğinizi dile getirebilirsiniz.
 
Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
Üst