Kayıt ol

FORUMUMUZA HOŞGELDİN ZİYARETÇİ!

Merhaba, içerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi ücretsiz kaydolun. Kayıt olduktan veya giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap yazabilir, kayıtlı üyeler ile ticaret yapabilir, özel mesaj sistemini kullanabilir, durum güncellemeleri gönderebilir, profilinizi yönetebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

Kayıt ol Giriş yap
Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Sosyal Medya Reytingleri Nasıl Etkiliyor

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
rank
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
2,580
Puanları
113
Şube
Adana
Web sitesi
Siteye git
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Medya Reytingleri Nasıl Etkiliyor

Sosyal medyanın ve sosyal ağların hayatımızın her alanında karşımıza çıkması ve mobil cihazlar sayesinde sokakta bile olsak ulaşılabilir konumda olması sayesinde, her alanda etkinliği olan bir faktör haline gelmiş durumda.

Sosyal ağlar, özellikle halkların psikolojik durumları üzerinde çok büyük baskı oluşturmakta ve bu psikolojilerin neler olduğunu tahmin etmek için, pek çok istihbarat örgütü sosyal ağları kullanmaktadır. Devletler, özellikle diktatörlükler, sosyal ağları devasa bir istihbarat merkezi gibi kullanmaktalar. Sosyal ağlar sayesinde, nerede yanlış bir şey olduğunu ve isyan türevi bir durumun oluşabileceğini anlayan devletler, bölgeye anında müdahale etmektedir.

Durum bu şekilde iken, televizyonlarda reyting kazanmak amacıyla da sosyal ağlar sıklıkla kullanılmaktadır. Yalnızca sosyal ağlar ve sosyal medya üzerinden reklamı yapılmakla kalmayıp, programlara, sosyal ağlar üzerinden, ücretsiz olarak iletişim yöntemleri eklenerek, kullanıcıların programı daha uzun süre izlemeleri sağlanmaktadır.

Örneğin, bir program, Twitter üzerinden gelen mesajları yayınlamaya başlayınca, televizyon karşısında bulunan kişi, hemen Twitter hesabından görüşünü paylaşarak, en azından televizyondaki sunucu mesajını okuyana kadar yayını izler halde kalmaktadır. Bu durum ise, ciddi anlamda bir reyting potansiyeli oluşturmaktadır.

Bununla kalmayarak, viral reklam yöntemini kullanan yayıncılar, televizyon dizileri hakkında pek çok Twitter fenomenine ücret ödeyerek, olumlu yazılar yazdırmaktadır. Hatta kimi zaman bilgisayar korsanlarına bir miktar ücret ödeyerek, dizilerini TT yaptırmaktadırlar.
 
Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
Üst