Merhaba Ziyaretçi

Kayıt olarak forum sitemizdeki tüm içeriklerden faydalanabilir, konu açabilir ve ek dosyaları indirebilirsiniz. Tüm özelliklerden yararlanmak için üye olabilirsiniz.

Kayıt ol Giriş yap

Photoshop ile banner yapma

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
rank
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
2,002
Konum
Adana
Web sitesi
Siteye git
Cinsiyet
Bay
500×300 pixel boyutlarında sayfamızı açıyoruz, rengimizi seçiyoruz. Tabii ki siz farklı boyutlarda ve renklerde de yapabilirsiniz, biz örneğimiz üzerinden anlatmaya devam edelim, seçtiğimiz rengin biraz açık rengini de belirleyerek gradient veriyoruz.Şekildeki gibi Polygonal Lasso Tool (Kısayıl Tuşu: L) ile beyaz bir zemin çiziyoruz.Filter menüsünden Blur > Gaussian Blur yapıyoruz.

Daha sonra da yine Filter menüsünden Blur vereceğiz ama bu sefer Motion BlurZeminimiz hazır.. Artık yazımızı ekleyebiliriz.Madem bugün tarzımız Disco, o zaman Disco yazalım ne dersiniz?İlk hamlede “O” harfini boş bırakıyoruz. O harfi yerine disko topu ekleyeceğiz. Şimdi yazımızı şekillendirelim: Blending özelliklerini aşağıdaki resimlerdeki gibi ayarlıyoruz.

Yazımızın üstüne Elliptical Marquee Tool ile bir elips çiziyoruz. Ve Blending Options’tan transparan beyaz gradient veriyoruz.Layerın üstüne ctrl tuşu ile tıklayıp seçili hale getiriyoruz. Ve ctrl+ shift+ I ile ters çeviriyoruz. (invert)“o” harfi yerine disko topunu yerleştiriyoruz.Biraz gölge ekleyelim.Disko topu tavanda, dans ettiğimiz zeminde de biraz efekt uygulamazsak ayıp olur.Blending modunu overlay yapıyoruz..Arka fondaki rengi yedi, biraz daha renk katmak isterseniz; Layerı çoğaltıyoruz ve 3 piksellik feather veriyoruz.Ve Color Overlay ile renk ekliyoruz:

Şimdi Disko Stili dedik stil yazısını ekleyelim. İlk önce style yazısını opacitysini düşürerek yukarı doğru çoğaltıyoruz..Gayet şık durdu, arka fona biraz şekil ekleyelim, küçük bir yıldız yapıyoruz..yıldızı kopyalayıp transform ile çeviriyoruz..sağa sola serpiştiriyoruz yıldızlarımızı kopyalayarak..Ve işte disko yazı çalışmamızın son hali. Farklı renklerle çalışıp bizlerle de paylaşırsanız memnun oluruz.Alıntıdır.
 

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst