Merhaba Ziyaretçi

Kayıt olarak forum sitemizdeki tüm içeriklerden faydalanabilir, konu açabilir ve ek dosyaları indirebilirsiniz. Tüm özelliklerden yararlanmak için üye olabilirsiniz.

Kayıt ol Giriş yap

Katlanabilir Dokunmatik Telefonlar

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
rank
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
2,204
Puanları
83
Konum
Adana
Web sitesi
Siteye git
Cinsiyet
Bay
Katnalabilir "Dokunmatik" Telefonlar
Haberleşme ve iletişim insanlar arasındaki ilişkileri güçlendiren sosyal kavramlardır. İnsanların birbiri ile fikir alışverişi yapması, sohbet etmesi günümüzün sosyal ihtiyaçlarıdır. Telefon bu sosyal kavramı güçlendiren, kolaylaştıran bir araçtır. Telefonların ilk üretim amacı iletişim ve haberleşmedir. Gün geçtikçe amacı daha da genişlemeye başlamıştır.

İlk olarak ankesörlü telefonlar üretilmiştir. Kablolu ve evlere özel teşınamaz bir özelliğe sahiptir. Şu zamanlarda ankesörlü telefonlar tarihe karışmıştır.

Devamında ev telefonları yaygınlaşmıştır. Hayatımıza tamamıyla yerleşmeyi başarmıştır.

Sonrasında taşınabilir bir hale getirebilmek için yeni bir teknoloji amaçlanmıştır. Bunun sonucunda taşınabilir şarjlı kablosus telefonlar ürelilmiştir. Kapaklı, tuşlu ve antenli şekilde üretilmiştir. Sonrasında anten, kapak özellikleri çıkarılmıştır. Sadece tuşlu, küçük ekranlı olarak üretime başlanmıştır. Bu telefonlarda çok yayınlaşmıştır.

Sonrasında ise dokunmatik ekran olarak yeni bir devrim başlamıştır. Bu özelliği en iyi yapmayı başaran firma "I Phone" firmasıdır. Bu devrimle beraber Windows, Android, IOS işlemcileri yeni bir yarışa başlamıştır. Akıllı hale geçen telefon sektörü, her an her sene yeni versiyonlar çıkararak pazar yarışını hızlandırmıştır. Bu yarışa geçte olsa Çin firmalarıda katılmıştır. Çin firmalar bu yeniliğe geç başlamasına rağmen şu an çoğu firmayı geride burakmıştır. Nokia ve Motorola tuşlu taşınabilir telefonların öncüleridir. Şu an bu iki firma tamamıyla unutulmuş durumdadır. Bu sektörü Samsung ve I Phone öncü olarak ele geçirmiştir.

Son olarakta dokunmatik ekran akıllı telefonların kullanımı çoğalmasıyla beraber yeni bir devrim yola çıktı. Daha yavru bir teknolojidir diye tahmin ederken bayağı yüksek seviye inovasyon olarak piyasaya çıktı. Katlanabilir dokunmatik ekran telefonlar olarak yepyeni bir devrim üstü teknolojisi başladı. Huawei ve Samsung bu sektörün öncüleri olmuşlardır. I Pad, Note serileri gibi tablet tarzına dönebilen bu katlanabilir telefonlar 2019 senesini hızlandırmıştır. Kameraları da geliştirmeleri sonucunda mükembel bir cihaz günümüzü renklendirmiş, hatta çeşitlendirmiştir.

İlk taşınabilir telefonların kapaklı olması bile insanları "teknoloji çok gelişti" demesine neden olmuştu. Keşke erken konuşmasaydık. Şu an katlanabilir telefonları görmek insanı çok alıştırmışa doğru gitmektedir. İnsanlar da maddi olarak yeniliklere kendini hazırlamayı başarmıştır.
 

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst