Kayıt ol
Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

cPanel üzerinde Flatcast index dosyasında düzenleme yapma

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
2,713
Puanları
113
Şube
Adana
Meslek
Hamal
Cinsiyet
Erkek
Web sitesi
Siteye git
Merhaba flatcast radyolarını cPanel hosting üzerinde kullanan radyo sahipleri için index sayfasında düzenleme, kodlarda değişiklik, dj ekleme, dj silme, sid numarası değiştirme gibi işlemleri cPanel editörü sayesinde nasıl değiştirebilirsiniz bunu anlatmaya çalışacağım.

Ben bu konumuzda sid numarası değiştirmeyi anlatacağım.

İlk olarak siteadi.com/cpanel şeklinde veya siteadi.com:2083 yazarak cPanel arayüzüne giriş yapacağız. Açılan sayfada bilgilerimizi yazarak giriş yapıyoruz.Giriş yaptıktan sonra cPanel üzerinde DOSYALAR seçeneği altında bulunan Dosya Yöneticisi seçeneğine tıklıyoruz.Açılan sayfada public_html klasörüne çift tıklayarak klasörün içerisine giriyoruz.public_html klasörünün içerisinde bizim sitemizin dosya ve klasörleri bulunmaktadır.

İndexin anasayfasında bulunan kodlar index.html veya index.php dosyalarında bulunur düzenleme yapmak için index.html veya index.php dosyamızı seçiyoruz Düzenle butonuna tıklıyoruz.Sitemizin kodları farklı bir sekmede bir editör içerisinde açılacaktır. Aradığınız metni kolayca bulmak için klavyenizden CTRL + F tuş kombinasyonu ile arama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Ben sid numaramı değiştirmek istediğim için arama kutusuna iframe yazıyorum ve sid numarasını buluyorum ve değiştirmek istediğiniz sid numarasını eski sid numarası ile değiştirin. Değişikliğin kayıt edilmesi için sağ üstte bulunan Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayarak yaptığınız değişikleri kayıt edebilirsiniz.Yapılacak işlemler bu kadar umarım faydalı bir anlatım olmuştur.
 
Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

  • İpucu
  • ipucu
  • Yazı eklenecek 3
Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
Üst