Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Ziyaretçilerin İlgisini Çekecek Zengin İçerikler Oluşturma

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Ziyaretçilerin İlgisini Çekecek Zengin İçerikler Oluşturma

Bir blog kurdunuz ancak yazmaya yeni başlıyorsanız, öncelikle okuma alışkanlığına sahip olmanız gerekiyor. Ziyaretçilerin sıkılmadan okuyabileceği, başlıklar, reklam ve kötü temaların olmadığı bir blog sunmanız gerekmektedir. Yazma ve okumayı seviyor, Türkçeniz ne kadar düzgünse ziyaretçilerin ilgisini çekecek zengin içerikleri oluşturabilirsiniz.

Ziyaretçiler Neden Sıkılır?


Bir blog sitesine giren ziyaretçi, sitede gereksiz yere açılan reklamlardan sıkılır.

Soru sorar gibi, içeriği anlatmayan başlıklar ziyaretçileri memnun etmez.

Bloğunuzun içeriğini ve konusunu anlatmayan, renkleri uyumsuz karanlık temalar kullanıcıların içeriği okumamasına neden olur.

Her kelimenin baş harfinin büyük olması, lüzumsuz noktalama işaretleri ve anlatım tarzı kötü olursa ziyaretçiler bu durumdan haz duymaz.

Bu durumda ziyaretçiler; sitenize girmez, ilgi toplamaz, sitede zaman geçirmez, yorum yazmazlar ve bu durumda blog sahibi siteyi kapatmak zorunda kalır.

Cümleler Bloğunuzu Yansıtmalı

İyi, faydalı, öğretici ve özgün içerik üretin ancak ziyaretçinin de sıkılmamasına özen gösterin. Bir yazı yazıyorsanız, kimliğiniz yazar olmalı. Yazı yazdıktan sonra bir site ziyaretçisi gibi okuyun. Bakalım sıkılacak mısınız? Yoksa bir yazım hatası var mı? Bunları tespit edebilirsiniz.

Farklı Olun

Bloğunuza hazırladığınız içeriklerle farklılık yaratın. İçeriğin içine anket, resim, video, fotoğraf gibi materyallerle süsleyin. Diğer blogları inceleyin. Onlar farklılık yaratmak için neler yapmış? Siz daha farklı neler yapabilirsiniz? Araştırma yapın.

Yazılar Öz Ve Kısa Olmalı

İsterseniz on sayfalık yazı hazırlayabilirsiniz. Okunacağını zannediyorsanız, yazınız daha az okunacaktır. Yazınız uzun ama özgün, farklı ve çekici bir yazım tarzı ve dolaylı tekrar eden bir yazıysa ziyaretçi sayısı açısından kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Yazı İçeriklerinde Kullanılan Başlıklar

Başlıklarda soru işareti ve aldatıcı bir anlatım kullanılırsa, birçok kez tıklanır. Örneğin; o bitki bakın nelere iyi geliyor gibi başlıkları atmaktan uzak durun. Yazınızın başlığını açık, anlaşılır ve doğru bir şekilde anlatırsanız daha fazla ziyaretçiye sahip olabilirsiniz.

Blog Sayfanızı Süsleyin

Bloğunuzu süsleyerek ziyaretçilerin ilgisini çekebilirsiniz. Yazılarınızın zun olduğunu düşünüyorsanız, aralara çiçek, böcek, emojiler gibi materyallerle süsleyebilirsiniz.

İçeriğin Önemli Yerlerini Vurgulayın

Kitap okurken önemli yerlerin altını kalemle çizersiniz. Bloğunuzda eklediğiniz yazıda önemli yerler varsa, yazıyı kalın, büyük ve farklı renklerle vurgulayabilirsiniz. Yaptığınız vurgulama işlemlerini hem ziyaretçiler hem de arama motorları sever.

Liste İçerikler Hazırlayın

Örneğin; muzun on önemli faydası konusunu liste halinde hazırlayabilirsiniz. Ziyaretçi bilgiyi hemen almak ister. İyi bir ziyaretçi oranına sahip olmak istiyorsanız, içeriklerinize önem vermelisiniz.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst