Hoşgeldiniz Flatkolik.Net

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, ekli dosyalark indirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD-19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

XenForo 2.0 sistem gereksinimleri test dosyası

Admin

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,416
Reaksiyon puanı
861
Puanları
113
Şube
Adana
Web sitesi
Siteye git
Cinsiyet
Erkek
Xenforo 2.0 sürümlerini her paylaşımlı hosting karşılamamaktadır. Sunucunuzun Xenforo 2.0 sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını ekte vermiş olduğum xenforo_requirements.php dosyası ile test edebilirsiniz.

xenforo_requirements.php dosyası ne işe yarar

xenforo_requirements.php dosyası hosting veya sunucunuzun xenforo 2.0 sürümleri için gerekli fonksiyon, php ayarları gibi sonuçları test etmenize olanak tanır.

xenforo_requirements.php nasıl kullanılır

Hosting veya sunucunuzun ana dizinine FTP ile yükleyin (www.siteadi.com/xenforo_requirements.php) olacak şekilde. Dosyayı ana dizine yükledikten sonra tarayıcınıza www.siteadi.com/xenforo_requirements.php yazarak klavyenizde enter tuşuna tıklayın.

Eğer sistem hosting veya sunucunuz xenforo 2.0 sürümü için sistem gereksinimlerini karşılıyorsa aşağıdaki gibi görünecektir.Eğer test sonucu bu şekilde çıkarsa sunucunuz xenforo sistem gereksinimlerini karşılıyor demektir.

Hosting alacağınız firmaya, hizmeti almadan önce xenforo için gerekli olan bilgileri sorarak bilgi alabilirsiniz sizler için daha sağlıklı olacaktır. Hosting firmasına sormanız gereken gereksinimler şu şekildedir;
 • PHP 5.4 veya üzeri (Önerilen PHP 7.2)
 • MySQL: 5.5+ veya üzeri
 • MySQLi, GD (JPEG desteği ile), PCRE, SPL, SimpleXML, DOM, JSON, iconv, ctype, cURL, exec ,proc_open, popen, set_time_limit, fpassthru
Firmanızdan hizmet almadan önce bunları çalıştırmak istediğinizi kesinlikle sormalısınız.
 

Ekli dosyalar

 • Sponsor Reklam
 • Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

  Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

  Hesap oluştur

  Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

  Giriş yap

  Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

  Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

  • ipucu
  • 2020 Araylık ayında Flash Player tarih olacağı için, yapmış olduğunuz index çalışmlarında Flash içerikler kullanmamanızı öneririz.
  shape1
  shape2
  shape3
  shape4
  shape7
  shape8
  Üst