• Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD-19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

Wordress Bloğunu Geliştirecek İpuçları

    Konu, Başlangıç tarihi tarihinde Konuyu Başlatan Adanalı tarafından paylaşıldı. Toplam 583 kez görüntülendi. 0, cevap verildi.

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,634
Reaksiyon puanı
984
Şube
Adana
Cinsiyet
Erkek
Wordress Bloğunu Geliştirecek İpuçları

1950'li yıllarda bilgisayarın gelişmesiyle başlayan internet günümüze kadar evirilerek gelmiştir. Günümüzde birçok amaç için kullanmakta olduğumuz internet, sosyal medyanın yaygınlaşması ve teknolojinin ilerlemesiyle artık evimizin hatta zihnimizin tam içerisinde.

Ülkemizde gördüğümüz en değişik sayılabilecek olaylardan biri herkes her konu hakkında bilgi sahibi. Blog kullanımında da durum böyle. Bizim kaçınmamız gereken ilk husus belli bir konu doğrultusunda yazmamız ve bu konuda ivme kazanmamız olmalıdır.

Deneyim ve Paylaşım

Hakkında yazacağınız blog yazısı tecrübe edinmiş olduğunuz konu veya uzmanlık alanınız üzerinde olursa bu size avantaj sağlar. Okuyucuları kendinize çekersiniz ve bu sizin için bir avantajdır. Sık sık paylaşım yapmanız da istikrarlı olduğunuzu gösterir. Okuyucu, takipçi istikrarı ve yeniliği sever.

Google Yardımı

Blog için bir diğer önemli husus ise aranan sayfa olmak. Uygun kelimeler ve uygun reklam ile Google'da üst sıralara taşınmanız gelişiminize yardımcı olacak böylelikle hem hit artışı hem de kitle artışı söz konusu olacaktır.

Sosyal Medya

Sosyal ağlar bu konuda sizi sırtlayacak diğer bir yardımcı elemanınızdır. Reddit, Pinterest gibi mecralarda aktif olmanız tanınmanıza katkı sağlayabilir.

Aktif Kullanıcı

Bloğunuzu ziyaret edenler mutlaka size fikirlerini ve görüşlerini bildirmeli ki nerelerde hata yaptığınızı veya neyi doğru yaptığınızı bilmelisiniz. Böylelikle bir sonraki yazınızda bu hususları göz önüne alarak daha olumlu yorum alacak yazılar yazabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçilerinize cevap vermekten kaçınmayın. İnsanlar yorumlarına cevap almak ister. Bu onlara değer verdiğinizi gösterir ve blog ziyaretini artırır.

Süreklilik

Blog yazmak özveri ister. Sabır ister. Kısa vadede belki sizin isteğinizi kırıp iştahınızı kaçırabilir. Uzun süreli düşünün. Sizin yazacağınız özgün içerikli yazılar er ya da geç internetin tozlu raflarından çıkarılıp insanlara ışık olacaktır.

Güzel Görüntü

İnsanlar web sayfalarına saatlerce takılı kalabiliyor. Güzel tema seçin. Sayfanızın gözü yormayacak sade ve şık bir tasarımda olması göz ardı edilmeyecek bir noktadır. Nede olsa ilk intiba önemlidir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst