• Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD-19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

Windows Kullanıcıları Dikkat! Bad Rabbit Tehlike Saçıyor!

Admin

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,536
Reaksiyon puanı
938
Puanları
113
Şube
Adana
Cinsiyet
Erkek
Windows Kullanıcıları Dikkat! Bad Rabbit Tehlike Saçıyor!

Geçtiğimiz günlerde Windows kullanıcılarının korkulu rüyası haline gelen Bad Rabbit virüsü yayılmaya devam ediyor. İnternette Flash Player güncellemesi olarak gözüken virüs profesyonel bir şekilde hazırlanmış ve halen bilgisayar kullanıcıları için büyük tehlike saçmakta.

Bilgisayar kullanıcılarının çoğunluğu güncelleme ve yazılımları okumadan, incelemeden onaylıyor. Karşınıza çıkan güncelleme sayfalarını ve program bildirimlerini takip etmediğiniz sürece bu boş vermişlikten yararlanan kötü yazılımlar kullanıcıları tehdit etmeye devam ediyor. Bizlerde sizler için bu virüsü inceledik ve önlemlerini aldık. İşte sizi Bad Rabbit virüsünden koruyacak gündelik kalkanlar.

Anti Virüs Kullanımı

Bad Rabbit ve bunun gibi birçok kötü yazılımlardan kurtulmak için sağlam bir anti virüs programı kullanmanızı öneriyoruz. Sizler için kullanabileceğiniz birkaç anti virüs programı derledik.
  • Norton
  • AVG
  • Avast
  • Kaspersky
(Sıralama güvenlik ve kullanım açısından göz önünde bulundurulmamıştır.)

Güvenli Olmayan Kaynaklar

İndirdiğiniz dosyaları anti virüs programından mutlaka geçirin ve taramasının düzgün yapıldığını hiçbir tehdit alınmadığını teyit edin. Yazılımları yüklediğiniz adreslerin de güncel ve aynı zamanda güvenilir adresler olduğunu kontrol etmekte fayda var. Asla ama asla güvenliliği olmayan kaynaklardan dosya indirmeyin ve indirdiğiniz dosyalardan önce çıkan reklamları kesinlikle göz ardı edin.

Güncelleme Denetleyin

Güncellemelerinizi otomatik olarak yapmak yerine denetlemeyi tercih edin. Güncellenecek olan dosyanın içeriğine kesinlikle bakın ve kendiniz onaylayın. Aksi takdirde güncellediğiniz dosyalar içerisinde virüs programınızın da olmadığını var sayarsak casus yazılımlar olabileceğini aklınızdan çıkartmayın.

İndirme Koşulları

İndireceğiniz programlar kendisiyle birlikte bir başka yazılım daha yüklemek isterse (ki genellikle bunlar sponsorlu reklam yazılımları olacaktır) kabul etmeyiniz. Eğer ihtiyacınız olan bir programsa kendinizin güvenli bir şekilde yüklemesinde fayda olacaktır.

Şu an kötü yazılımlardan sizi koruyacak maddelerin önemli olan bilgilerini sizler için derledik. Bilgisayarınızı sık sık kontrolden geçirmeyi ve taratmayı unutmayınız. Sürekli yedek tutmanız olası bir durumdan kurtulmanızı sağlayabilir. Bunun için güncellemeleri güvenli taramaları ve yedeklemeleri de zamanında yapınız.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst