Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,398
Mesajlar
4,903
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,324
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?
WhatsApp dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. WhatsApp'ı hem mobil telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan kullanmak istiyorsanız, WhatsApp Web ile isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
2015 yılında kullanıma sunulan WhatsApp Web bilgisayarınızda işlerinizi hallederken Whatsapp'ı da kullanmanızı sağlıyor.

WhatsApp Web Nedir?
WhatsApp Web; WhatsApp’ı bilgisayarınızdan ve web tarayıcınız ile kullanmanızı sağlar. WhatsApp programının kendi geliştirdiği bir uygulamadır. WhatsApp Web sayesinde gelen mesajlara daha hızlı yanıt verebiliyorsunuz. Uygulama sayesinde bilgisayarınızdan WhatsApp üzerindeki medya transferlerinizi yapabilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?
- Bilgisayarınızdan web tarayıcı üzerinden kullanmak için; https://web.whatsapp.com adresine girin.

- Telefonunuzda yüklü olan WhatsApp uygulamasına girin ve ayarlar bölümünü açın.

- WhatsApp ayarlar kısmından “WhatsApp Web” yazan yere tıklayınız. Çıkan ekranda bulunan “Bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine gidin ve QR kodunu tarayın” diye bir yazı çıkar, tamam tuşuna bastığınızda hemen QR kod tarayıcı açılacaktır.

-Bilgisayarınızdan girdiğiniz sitenin ya da girdiğiniz uygulamanın ekranında QR kodu bulunur. Telefonunuzdaki QR kod tarayıcının ortasında bulunan kareye denk gelecek şekilde telefonunuzu bilgisayara yaklaştırıp QR kodunu okutun.

Bu işlemlerle WhatsApp Web'i kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat kendi bilgisayarınızdan değil de başka bir yerden giriş yaptıysanız bilgisayar ekranında ki kodun sağ kısmında “Oturumu Açık Tut” yazan seçeneğin işaretini kaldırın.

Telefondaki WhatsApp Uygulamasıyla Bilgisayardan Nasıl Çıkış Yapılır?
Bilgisayardan açtığınız WhatsApp nasıl kapatılır sorusuna da açıklık getirmek için aşağıdaki adımları uygulayarak WhatsApp'ı kapatabilirsiniz. WhatsApp Web sitesinde bulunan kodun altında 'Oturumu Açık Tut' yazan yer işaretli değilse bu işleme gerek kalmaz. Fakat 'Oturumu Açık Tut' işaretli ise gizlilik için telefonunuzdan çıkış yapmanız oldukça önemlidir. Çıkış yapmak için;

- Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girin.

- WhatsApp Web bölümünü açınız.

- Alt kısmında girdiğiniz bilgisayarların bir listesi vardır. Listenin altında 'Tüm Bilgisayarlardan Çık' yazısı vardır. Tıkladığınız takdirde girmiş olduğunuz tüm bilgisayarlardan çıkış yapmış olursunuz.

WhatsApp'a girdiğiniz bilgisayarınızdan bağlı iken telefonunuzdan da görebilir ve rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Bu bakımdan gizliliğine dair endişe etmenize gerek yoktur istediğiniz an diğer bilgisayarlardan çıkışınızı yapabilirsiniz.

WhatsApp Web Avantajları
WhatsApp'tan gelen fotoğraf, ses kayıtları ve videoları bilgisayarınıza rahatlıkla kaydedebilirsiniz. Ayrıca daha büyük ekrandan bakma fırsatınız olur.

Bilgisayarınızda bir iş üzerinde çalışırken veya araştırma yaparken masa üstüne gelen uyarılar ile gelen mesajlarınızı görmek ve yanıtlamak size daha fazla zaman kazandırır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst