• Sosyal Medya Hesaplarımız:

Web Sitesi İçin Tasarım Yapmak

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,402
Mesajlar
5,090
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,378
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Web Sitesi İçin Tasarım Yapmak

İnternet ve teknolojinin birlikte büyümesiyle birlikte çeşitli ihtiyaçların gerek bireyler tarafından gerekse işletmeler tarafından ortaya çıktığı görülmektedir. Kimi insanlar bir blog kurarak hayatlarında yaşadıkları olayları anlatmak istedikleri basit bir blog, kimi insanlar da internet üzerinden bir ürün pazarlayarak satış yapmak istiyorlar. Ancak bunun için her kesimin ihtiyaç duyduğu tek bir şey vardır ki o da doğru tasarlanmış bir web sitesidir. Doğru bir şekilde site tasarlamak oldukça zor bir iştir.

Ancak bunu daha kolaya indirgemek için CSS, HTML, Java gibi çeşitli basit tasarım dilleri kullanarak web masterlar kolaya kaçmaya çalışıyorlar. Ancak bu diller üzerinde uzman olmadan bile web sitesi için tasarım yapmak mümkündür. Ancak bununla uğraşmak yerine çoğu kişi hazır olarak bulunan ücretsiz temaları sitelerinde kullanmaktadırlar. Peki, bu tasarımları kullanarak daha doğrusu temaları kullanarak istenilen başarıya yakalamak mümkün müdür? Cevap olumsuz!

Bunun nedeni ise arama motorlarından geçmektedir. Arama motorları daha fazla kaliteyi yakalamak adına bu alanda iş yapmak isteyen, kendini anlatmak isteyen ve dahi başka işlerle uğraşan insanların bu alana önem verdiklerini görmek istiyorlar. Aynı tasarımı kullanana binlerce web sitesi içerisinden arama motorları elbette ki o bin siteden farklı ama özgün olan siteyi seçecektir.

Tasarım İle Arama Motorları Bağlantılı Mı?

Arama motorları tasarım konusunda oldukça önem verdiğini yapmış oldukları güncellemelerle belirttiler. Bunun için tasarım konusunda doğru bir şekilde web siteyi dizayn etmek ve en önemlisi özgün bir hale getirmek gerçekten çok önemlidir. Bunun için basit diller olmasına rağmen tasarım dilleri olarak görülen CSS ve HTML dillerini kullanarak başarılı olmak mümkündür.

Site Tasarımı Yapmak Kolay Mı?

Son zamanlarda kodlama alanında sıklıkla sorulan sorulardan biriside budur. Ancak bir kodlama konusu üzerine kolay olup olmadığının merak edilmesi ilginçtir. Kodlama dilleri kullanarak yapılan site tasarımları kolay değillerdir. Bu kodlama dillerine tam olarak hakim olmadan arama motorlarının istediği tarzda bir tasarım yapmak pek mümkün değildir. Bu yüzden site tasarımı yaparken belirtilen CSS ve HTML kodlama dillerine hakim olarak yapmak en doğru hareket olacaktır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Üst