Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Web Sitelerinden Nasıl Para Kazanılır

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
İnternetin hızla geliştiği ve cebimize kadar girdiği şu dönemlerde web siteleri oldukça önem arz ediyor. Sosyal medya günlük hayatımızın her anında karşımıza çıkarken işletmeler, firmalar ya da resmi kurumların dışında şahıslar da artık birer web sitesine sahip olmaya başladılar. Bir web sitesine sahip olmanın çok kolaylaştığı bir dönem de siz de bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Peki bir web sitesine sahip olduktan sonra bu siteden gelir elde edebileceğinizi biliyor musunuz?

Google AdSense

Google’ın reklam servisi AdSense ile evinizden çıkmadan para kazanabilirsiniz. Bir AdSense abonesi olabilmeniz için Youtube hesabına ya da bir web sitesine ihtiyacınız var. Ancak bir web sitesine sahip olmanız AdSense sistemine katılabileceğiniz anlamına gelmiyor. Eğer internet sitenizin tasarımı oldukça karışıksa ve içerikleriniz yeteri kadar kaliteli değil ise AdSense sistemine katılamıyorsunuz.

AdSense sistemine katılacak özelliklere sahipseniz adsense.google.com üzerinden AdSense abonesi olabilirsiniz. Siteye girip kaydınızı tamamlayıp bütün izinlere onay verdikten sonra AdSense size bir kod verir. Bu kodu sitenize ekleyerek Google’ın sitenizde reklam göstermesini sağlarsınız. Seçkin olmayan hesaplar sitelerinde en fazla 3 adet reklam gösterebilirler.

Bu adımdan sonra yapacağınız şey kullanıcıların sitenizi ziyaret edip reklamınıza tıklamasını beklemektir. AdSense size tık başına para öder. Tık başına ödenen para gösterilen reklamlara göre değişebilir. Eğer bir reklamdan tık başına 10 kuruş kazanıyorsanız Google bir sonraki ödeme döneminde reklamlarınızın tıklanmasından elde ettiğiniz geliri belirlediğiniz banka hesabına aktarır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst