Hoşgeldiniz Flatkolik.Net

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, ekli dosyalark indirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD-19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

Web Sitelerinde Hemen Çıkma Oranını Düşük Tutma

Admin

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,416
Reaksiyon puanı
861
Puanları
113
Şube
Adana
Web sitesi
Siteye git
Cinsiyet
Erkek
Web Sitelerinde Hemen Çıkma Oranını Düşük Tutma

Web site
yöneten kişiler istatistik araçlarını kullanarak sitelerini analiz ederler. En büyük şikayetlerden biri de internetten hemen çıkma oranıdır. Yapılacak ufak düzenlemelerle birlikte, web sitelerinde internetten hemen çıkma oranını düşük tutabilirsiniz.

İnternetten hemen çıkma oranının İngilizce anlamı, bounce rate’dir. İnternetten çıkma oranı düşük olduğunda Adsanse reklam gelirinde ciddi düşüş görülür. Yapılacak ufak düzenlemelerle internetten hemen çıkma oranını düşürebilmek mümkün.

Dışarıya Bağlantı
Web sitesinde açılan konuların sonuna veya başına yararlı bağlantılar bölümü ekleyebilirsiniz. Web tarayıcısı olan Google bunu olumlu şekilde analiz eder. Yararlı bağlantılar şeklinde verilen link aynı sekmede değil, yönlendirme işlemi yapılarak yan sekmede açılmalıdır.

Reklamlar

Web sitesinde açılan konular ve koyulan resimler az, reklamlar çok olduğunda sitede kimse durmak istemez. Ziyaretçiler bu durumu çöp site olarak değerlendirir. Web sitenizin konu başlığı, resim, yazı içeriği ve reklam bölümlerini düzenli bir şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Yazım Tarzı

Web sitesinde açılan konuların anlatımında akıcı bir anlatım ve yazım tarzı kullanılmalıdır. Yazdığınız konu hakkında okuyucuyu sitede tutmanız gerekiyor. Sıkıcı, alaycı ve düzensiz bir yazım tarzı kullanıldıysa, okuyucu hemen siteden çıkacaktır. Yazı içeriğini resim, video, konuya dair örnekler kullanarak yazıyı da fazla uzun tutmadan okuyucuya anlatmanız gerekiyor.

Benzer İçerik

Web sitesinde paylaştığınız konuyu okuyup, hemen çıkan ziyaretçileri sitede tutmanın bazı yöntemleri var. Paylaşılan konunun alt kısmına benzer içerik adı altında başka konulara yönlendirerek sitede daha fazla tutabilirsiniz. Benzer içerikler kısmında ilgi çekici konu başlığı ve resim kullanabilirsiniz.
 
 • Sponsor Reklam
 • Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

  Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

  Hesap oluştur

  Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

  Giriş yap

  Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

  Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

  • ipucu
  • 2020 Araylık ayında Flash Player tarih olacağı için, yapmış olduğunuz index çalışmlarında Flash içerikler kullanmamanızı öneririz.
  shape1
  shape2
  shape3
  shape4
  shape7
  shape8
  Üst