Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Web Sitelerinde Hemen Çıkma Oranını Düşük Tutma

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Web Sitelerinde Hemen Çıkma Oranını Düşük Tutma

Web site
yöneten kişiler istatistik araçlarını kullanarak sitelerini analiz ederler. En büyük şikayetlerden biri de internetten hemen çıkma oranıdır. Yapılacak ufak düzenlemelerle birlikte, web sitelerinde internetten hemen çıkma oranını düşük tutabilirsiniz.

İnternetten hemen çıkma oranının İngilizce anlamı, bounce rate’dir. İnternetten çıkma oranı düşük olduğunda Adsanse reklam gelirinde ciddi düşüş görülür. Yapılacak ufak düzenlemelerle internetten hemen çıkma oranını düşürebilmek mümkün.

Dışarıya Bağlantı
Web sitesinde açılan konuların sonuna veya başına yararlı bağlantılar bölümü ekleyebilirsiniz. Web tarayıcısı olan Google bunu olumlu şekilde analiz eder. Yararlı bağlantılar şeklinde verilen link aynı sekmede değil, yönlendirme işlemi yapılarak yan sekmede açılmalıdır.

Reklamlar

Web sitesinde açılan konular ve koyulan resimler az, reklamlar çok olduğunda sitede kimse durmak istemez. Ziyaretçiler bu durumu çöp site olarak değerlendirir. Web sitenizin konu başlığı, resim, yazı içeriği ve reklam bölümlerini düzenli bir şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Yazım Tarzı

Web sitesinde açılan konuların anlatımında akıcı bir anlatım ve yazım tarzı kullanılmalıdır. Yazdığınız konu hakkında okuyucuyu sitede tutmanız gerekiyor. Sıkıcı, alaycı ve düzensiz bir yazım tarzı kullanıldıysa, okuyucu hemen siteden çıkacaktır. Yazı içeriğini resim, video, konuya dair örnekler kullanarak yazıyı da fazla uzun tutmadan okuyucuya anlatmanız gerekiyor.

Benzer İçerik

Web sitesinde paylaştığınız konuyu okuyup, hemen çıkan ziyaretçileri sitede tutmanın bazı yöntemleri var. Paylaşılan konunun alt kısmına benzer içerik adı altında başka konulara yönlendirerek sitede daha fazla tutabilirsiniz. Benzer içerikler kısmında ilgi çekici konu başlığı ve resim kullanabilirsiniz.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst