Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Web Sayfaları İçin Öneriler

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Web Sayfaları İçin Öneriler
Gün geçtikçe internet üzerinden yapılan işlemler daha da kolaylaşmaktadır. Özellikle de web sayfaları alanında. Sizde herhangi bir konuda web sayfası açabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Ancak bu gelişim hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız şu önerilere kulak verebilirsiniz.

Web Sayfasının İsmi
Web sayfası açmaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak bir isim arayacaksınız. Çoğu web sitesine verilen isimler insanların aklında kalmadığı için bu web siteleri işlevselliğini kaybetmektedir. Hangi konuda olursa olsun kurmuş olduğunuz web sitesi konu ile alakalı olmalıdır. Örneğin bir haber sitesi kurmak istiyorsanız haber ve ondan türeyen kelimeler barındıran bir isim seçmelisiniz.

Web Sayfasının Özellikleri
Web sayfalarının vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi de web sayfasının özellikleridir. Ya da diğer bir deyişle içeriğidir. Açtığınız web sayfasına uygun içerik üretilmeli belirlenen konudan sapılmamalıdır. Bir haber sitesi açtığınızı farz edelim. Bu haber sitesine makale ve benzeri unsurlar eklenirse kurulan bu haber sitesi işlevselliğini kaybederek rakip sitelerin gerisinde kalacaktır.

Web Sayfasının Görünümü
Web sayfasının içinde çok fazla bölüm oluşturulmamalıdır. Örneğin bir haber sitesi açılmış olsun. Bu haber sitesinde her haber için bir bölüm olmalı bir haberi birden fazla tekrarlayıp kullanıcıların ilgisi kaybedilmemeli, yapılan site içerisine eklenecek olan bölümler özenle seçilmelidir. Slider gibi site tanıtımı içeren veya bir konu hakkında bilgi veren unsurlardan sitenin türüne göre olabildiğince kaçınılmalıdır. Böylelikle kullanıcı sitenizden sıkılıp sitenizi terk etmek zorunda kalmaz.

İletişim Formu
Belki de yukarıda belirtilen öneri türlerinin en garibi olan bir türdür iletişim formları. İletişim formları kullanıcı ile web sayfasının yapımcısı ya da diğer bir deyişle admin arasında köprü görevi görmektedir. Kullanıcılar iletişim formları sayesinde akıllarına takılan sorulara yanıt arayabilirler.

Site İçerisindeki Javascript Kodları
Öncelikle Javascriptik nedir onu cevaplayalım. Javascript bir dinamik programlama dilidir. Genellikle web sayfalarının görünümü güzelleştirmek ve web sayfasına animasyonlar eklemek amacıyla kullanılır. Her web tasarımcının tercih ettiği bu programlama dili kullanıcılara ve siteye estetik bir görünüm kazandırırken aynı zamanda da sitenin hızını yavaşlatabilir. Bu nedenle web sayfasına eklenecek olan javascript kodları iyi belirlenmeli fazla yer kaplayan kodlardan kaçınılmalıdır.

Veritabanı Bağlantısı
Veritabanları buz dağının görünmeyen tarafıdır. Genellikle bütün sitelerin bir veritabanı bağlantısı bulunmaktadır. Sizde açacak olduğunuz web sayfası için veritabanı bağlantısı kurarak sitenizi güçlendirebilirsiniz.

Sonuç olarak bir web sayfası kurmak istiyorsanız yukarıda verilen önerilere uymanız gerekmektedir. Belirtilen öneriler yapmış olduğunuz sitenin daha kullanışlı olması içindir. Böylelikle sizde web dünyasında yapmış olduğunuz site ile yer sahibi olabilirsiniz.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst