Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Web Sayfaları İçin Düzgün Tarayıcılar

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,398
Mesajlar
4,884
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,324
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Web Sayfaları İçin Düzgün Tarayıcılar

Kullanmakta olduğunuz web tarayıcısı ihtiyacınızı karşılamıyor mu? Eğer öyle ise hız, güvenlik, RAM kullanımı, tarayıcı eklentileri ve sunduğu başka özellikler bakımından popüler ve düzgün olan web tarayıcılarına bir göz atın.

1 - Mozilla Firefox

Misyonlarını, internetin herkese açık ve herkesçe erişilebilir, global bir kaynak olarak kalmasını sağlamak olarak açıklayan Mozilla ekibi, bir diğer web tarayıcısı olan Google Chrome'dan yaklaşık %30 daha az bellek kullandıklarını taahhüt ediyor. İlk versiyonu 2004 yılında çıkan web tarayıcısının en son güncellemelerden sonra, güncel versiyonun daha önceki versiyonlardan tam 2 kat daha hızlı olduğu belirtiliyor.

2 - Google Chrome

Günümüzde Google markasının altında olan bu tarayıcı ise günümüzdeki en popüler web tarayıcısı olma özelliğini elinde bulunduruyor. Google'ın son yıllarda yaptığı yatırımlarla beraber, w3schools ekibinin yaptığı internet tarayıcıları analizinde, en hızlı olarak büyüyen web tarayıcı Google Chrome seçildi. Özellikle bünyesinde bulundurduğu eklentilerle ön plana çıkan bu tarayıcının ne yazık ki önemli bir dezavantajı da bulunuyor. Kullandığı RAM bakımından web tarayıcıları içerisinde en yüksek kullanıma sahip tarayıcılarının başında geliyor. Bu nedenle RAM miktarı düşük olan kullanıcılar için zorlu anlar yaşatabiliyor. Buna rağmen Google Chrome'un Temmuz ayında dünya genelindeki pazar payı tam olarak %80.1 ile ön plana çıkıyor.

3 – Opera

Temmuz ayı istatistiklerine göre pazar payı yalnızca %1.5 olan Opera, aslında son derece iyi bir alternatif. Özellikle son güncellemeleri ile biraz daha popülaritesini arttırmayı hedefliyor. Artık Opera'nın güncel versiyonlarında dahili reklam engelleyici (diğer tarayıcılarda eklentiler ile yapılabiliyor) ve VPN (Türkiye’den erişimi yasaklı olan sitelere erişebilmek için) bulunuyor. Bu gibi yenilikler dışında bir de Turbo özelliği bulunmakta. Bu özellik ise size web trafiğinizi sıkıştırmayı ve bu trafiği Opera'nın kendi sunucuları üzerinden yapmayı vaad ediyor. Böylece düşük hızlı internet bağlantınız olsa bile sizi bir miktar daha hızlı bir internet sörfü bekliyor.

4 – Vivaldi

Web tarayıcı pazarına en son dahil olan oyunculardan birisi de Vivaldi. Kullanıcılara mümkün olduğunca kişiselleştirilebilir bir arayüz sunmakta olan bu web tarayıcı, birden çok sekmeyi tek bir tarayıcı penceresinde gösterebiliyor. Chromium tabanlı bir tarayıcı olduğundan dolayı Chrome web store' da bulunan eklentileri de yükleyebiliyorsunuz. Yenilikçi bir yaklaşımla piyasaya giren Vivaldi, gün geçtikçe ismini daha çok duyuracağa benziyor.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst