Hoşgeldiniz Flatkolik.Net

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, ekli dosyalark indirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?

Vdsl Nedir? Vdsl Ne İşe Yaramaktadır? (Kısa Özet)

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,011
Reaksiyon puanı
620
Puanları
113
Şube
Adana
Web sitesi
Siteye git
Cinsiyet
Erkek
VDSL Nedir?
Açılımı Very High Speed Digital Subscriber Line olan VDSL, yüksek hızlı bir dijital abone hattı olmaktadır. VDSL, bakır bir kablo yardımı ile santrale az bir uzaklıkta yer alan internet aboneleri için yüksek bir bant genişliğine sahip olan bir internet hizmeti olarak bilinmektedir.

ADSL hizmetleri de bakır bir kablo yardımıyla verilir. Aralarındaki en temel fark ise VDSL hizmetinin 100 mpbs gibi bir seviyeye dek bant genişliği sunabiliyor olmasıdır. Eviniz santral yakınlarında yer alıyorsa VDSL adlı hizmetten faydalanabilirsiniz demektir. Günümüze bakıldığı zaman ise son teknoloji ile birlikte santral içerisine dek fiber bir kablo ile internet iletilmesi mümkündür.

ADSL ve VDSL modemleri birbirinden farklı olmaktadır. VDSL hizmetinden faydalanmak için ADSL modemi ile hizmet alamazsınız. Bu nedenle VDSL modemi edinmeniz gerekmektedir. Bazı modemlerin VDSL ve ADSL desteğine aynı anda sahip olduğunu da eklemiş olalım. Şöyle de bir durum var: ADSL’e abone olduysanız, aynı hat içerisinden VDSL sistemine abone olmanız imkansız olacaktır.

VDSL Ne İşe Yaramaktadır?
300 metre olan uzaklıklar da dahil olmak üzere 50 mpbs kadarlık bir hız seviyesinde imkan sağlayan VDSL, ADSL’in yayılma hızıyla ilgilidir. ADSL ne kadar çok kullanılırsa VDSL de o kadar tanınır. VDSL, yüksek hızda veri transferi yapmaya olanak sağlayan bir teknoloji olmaktadır.
 
 • Sponsor Reklam
 • Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

  Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

  Hesap oluştur

  Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

  Giriş yap

  Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

  Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

  • ipucu
  • 2020 Araylık ayında Flash Player tarih olacağı için, yapmış olduğunuz index çalışmlarında Flash içerikler kullanmamanızı öneririz.
  shape1
  shape2
  shape3
  shape4
  shape7
  shape8
  Üst