• Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD-19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

vBulletin 3.8.x kurulumu resimli anlatım

Admin

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,536
Reaksiyon puanı
938
Puanları
113
Şube
Adana
Cinsiyet
Erkek
vBulletin 3.8.x Kurulumu resimli anlatım

Kuruluma başlamadan önce, Customer Login alanından indirmiş olduğumuz vBulletin dosyamızı zipten çıkartıyoruz ve içinden çıkan upload klasörü içindekileri ftp den sitemize yüklüyoruz.

Daha sonra config.php.new dosyamızın adını config.php olarak değiştiriyoruz ve config.php dosyasını bir editörle açıyoruz.
Daha önce oluşturmuş olduğumuz olduğumuz veritabanı bilgilerini giriyoruz.

config.php dosyasının 31. satırında bulunan forum değerini veritabanımızın adı ile değiştiriyoruz.
59 ve 60. satırda bulunan değerleride veritabanımızın kullanıcı adı (59) şifresini (60)
yazıp kayıt ediyoruz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra internet tarayıcısını açarak adres çubuğuna siteadi.com/install/install.php olarak yazıp enter tuşuna tıklıyoruz ve kurulum başlıyor.

Açılan sayfadaki Customer Number alanına vBulletin müşteri numaramızı yazdıktan sonra, Enter Install System butonuna tıklayarak kurulum işlemine devam ediyoruz.Müşteri numarası doğrulaması yaptıktan sonra kurlumun ilk adımı bağlatılacaktır.Açılan sayfada ilk adımı Next Step butonuna tıklayarak kurulum işlemine devam ediyoruz.Kurulumun 2. adımına geçerkende aynı şekilde hiç bir işlem yapmadan Next Step butonuna tıklayarak devam ediyoruz.Kurulumun 3. adımına geçektende aynı şekilde Next Step butununa tıklayarak devam ediyoruz.Sıradaki adımda veritabanı tablolarını sistem otomatik olarak oluşturacak.Evet veritabanı tabloları başarılı bir şekilde oluşturulduysa Next Step butonuna tıklarak devam ediyoruz.Hiç bir işlem yapmadan Next Step butonuyla devam ediyoruz.Bu adımda varsıyılan datalar (Default ayarlar) veritabanına yükleniyor Next Step butonuna takılarak devam ediyoruz.Default dil ingilizce başarılı bir şekilde veritabanına yüklendi Next Step butonu ile devam ediyoruz.Next Step ile devam.Next Step butonuyla devam ediyoruz.Açılan bölümde forum ayarları bölümü çıkacak aşağıdaki görseldeki gösterdiğim alanı kendinize göre düzenleyerek Proceed butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz. Çerçeve içerisindeki alan haricinde bir değişiklik yapmayın.Açılan sayfada Next Step diyerek kuruluma devam ediyoruz.Açılan sayfada yönetici hesabı oluşturmak için bilgiler isteyecektir. Yönetici hesabı bilgilerini girerek Proceed butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.Açılan sayfada Next Step diyerek devam ediyoruz.Kurulum sonlandı. Bu ekranda bizden /install klasörünü güvenlik açısından silmemizi istiyor. Ftp ile forumunuzun kurduğunuz dizinde install klasörünü bularak siliyoruz.Sildikten sonra kontrol paneline gitmek için here bağlantısına tıklıyoruz.Kontrol paneline erişmek için, kurulumda oluşturduğumuz Yönetici hesabı bilgilerini girerek erişebilirsiniz.Forumumuz kurulmuştur hayırlı uğurlu olsun :)

 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst