• Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD-19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

Touch ID Çalışmama Sorununun Çözümü

    Konu, Başlangıç tarihi tarihinde Konuyu Başlatan Adanalı tarafından paylaşıldı. Toplam 718 kez görüntülendi. 0, cevap verildi.

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,634
Reaksiyon puanı
984
Şube
Adana
Cinsiyet
Erkek
Touch Id’nin Çalışmamasına Sebep Olan Başlıca Sebepler
  1. Parmağınız ve Home tuşunun üstü mutlaka temiz olmalıdır Parmağınızdaki terlemeler, sıvılar bu özelliğin işlevsiz kalmasına neden olabilir.
  2. Touch Id eskiye nazaran daha da hızlı ancak bazen her zaman okuduğu sürede okumayabilir. Bu yüzden parmağınızı hemen kaldırmadan biraz beklerseniz sorunun buradan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenebilirsiniz.
  3. Ekran koruyucu ve kılıf gibi materyaller bazen home tuşunuzu kapatabilir. Bu durumu kontrol ederek ekran koruyucunuz ve kılıfınızın home tuşunuza müdahale etmediğinden emin olmalısınız.
  4. Bütün bunları yaptığınız halde parmak izinizi hala okumuyorsa parmak izinizi silip yeniden parmak izi tanımlatmalısınız. Kayıt aşamasında ise biraz daha dikkatli davranınız.
  5. Parmak İzi Nasıl Yeniden Kalibre Edilebilir?

Cihazınızdan ayarlara girin. Touch Id ve Parola kısmına girin. Bu aşamada sizden istenilen telefon şifrenizi girin. Karşınıza çıkan menüde ne kadar parmak izi varsa hepsini silin. Daha sonra parmak izinizi ekleyebilmeniz için parmak izi ekle kısmına girin. Parmağınızı çeşitli şekillerde dokunmatik kimlik algılayıcı üzerine koyun. Titreşimi hissedinceye kadar da parmağınızı kaldırmayın. Parmak izinizi çeşitli şekillerde koyup tanımlattıktan sonra “sürdür” kısmına dokunarak işleminizi tamamlayın.

Sorun Çözülmediyse Yapabileceğiniz Alternatifler

Bütün bunları denedikten sonra hala sorun çözümü konusunda sıkıntı yaşıyorsanız yapabileceğiniz sadece iki adım kalmış demektir. Bunlar;

Parmak izini eklerken diğer parmaklarınızı da eklemek elbette aklınıza gelmiştir. Ancak bunun yerine sıklıkla kullandığınız parmağınızı 2-3 kere eklemek sorununuzu çözmeniz açısından daha yararlı olacaktır.

Bütün çözüm önerilerini deneyip Touch Id çalışmıyor sorununa çözüm bulamıyorsanız cihazınızda yazılım problemi var demektir. Bu durumda da yapabilecekleriniz vardır ama en sağlıklısı cihazınızı bir yetkili servise göndermenizdir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst