Hoşgeldiniz Flatkolik.Net

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, ekli dosyalark indirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?

Telefonlar Bir Araçtır, Bağımlılık Değil!

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,011
Reaksiyon puanı
620
Puanları
113
Şube
Adana
Web sitesi
Siteye git
Cinsiyet
Erkek
Günümüzde herkesin ihtiyacı olan telefon hayatımızda önemli bir yer kazandı ve gün geçtikçe de bizi etkisi altına almaya başladı. Her ne kadar telefon çoğu ihtiyacımızı görüp bize fayda sağlasa da bir o kadar da olumsuz etkileriyle karşımıza çıkıyor. Peki bu olumsuz etkiler nelerdir ?

Bu olumsuz etkilerden bir tanesi insanlar arasındaki iletişimi koparmasıdır. Kafelerde, dinlenme alanlarında ve benzeri yerlerde arkadaş topluluklarına baktığımız da hepsinin ellerinde meşgul olduğu bir telefon görmek kaçınılmaz hale gelmiştir. Sohbet ve muhabettinin bittiğini gösteren bu olay insanlar arasındaki iletişimin koptuğunu ve giderek daha da azaldığını göstermektedir.Bunun farkında olup birşeyler yapmak yerine sadece o anı esprilerle ve şakalarla es geçiyoruz. İnsanlar arası iletişime olumsuz yönde olan bu etkinin, bizim hayatımızda önümüze çıkabilecek birçok problemi doğurduğunun farkındalığına ne yazık ki ulaşmış değiliz.Gerek iş hayatımız gerekse iş dışındaki sosyal yaşantımız olsun bu tip sorunlarla karşılaşmamak için önlemimizi alsak iyi olacak.

Farklı bir açıdan bu konuyu ele alırsak, rahatlıkla herkesin gözlemlediği bir durum olan küçük yaştaki çocukların telefon düşkünlüğü. Ellerinden alınmaya çalıştığında ne kadar asabi bir hale dönüştüklerini görmekteyiz. Bu gibi sorunlarda ebeveynlere düşen sorumluluk ise mümkün olduğunca çocuklarının yanında telefonla uğraşmamaları olacaktır. Onların yanında kitap okumaları, çocuklarına faydalı olacağını düşündükleri etkinlikler yapmaları çocuklarına gelecekleri için büyük bir yatırım sağlayacaktır. Bu durum hem kendi çocukları için, hem de yeni nesiller için güzel bir gelecek yakalamalarına çok büyük önemde katkıda bulunacaktır.
 
 • Sponsor Reklam
 • Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

  Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

  Hesap oluştur

  Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

  Giriş yap

  Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

  Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

  • ipucu
  • Eğer bir şeye inanıyorsanız, geceleri ve haftasonları da çalışın. Kendinizi çalışıyor gibi hissetmeyeceksiniz.
  shape1
  shape2
  shape3
  shape4
  shape7
  shape8
  Üst