• Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD-19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

Sosyal Medya Reytingleri Nasıl Etkiliyor

    Konu, Başlangıç tarihi tarihinde Konuyu Başlatan Adanalı tarafından paylaşıldı. Toplam 372 kez görüntülendi. 0, cevap verildi.

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,593
Reaksiyon puanı
981
Şube
Adana
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Medya Reytingleri Nasıl Etkiliyor

Sosyal medyanın ve sosyal ağların hayatımızın her alanında karşımıza çıkması ve mobil cihazlar sayesinde sokakta bile olsak ulaşılabilir konumda olması sayesinde, her alanda etkinliği olan bir faktör haline gelmiş durumda.

Sosyal ağlar, özellikle halkların psikolojik durumları üzerinde çok büyük baskı oluşturmakta ve bu psikolojilerin neler olduğunu tahmin etmek için, pek çok istihbarat örgütü sosyal ağları kullanmaktadır. Devletler, özellikle diktatörlükler, sosyal ağları devasa bir istihbarat merkezi gibi kullanmaktalar. Sosyal ağlar sayesinde, nerede yanlış bir şey olduğunu ve isyan türevi bir durumun oluşabileceğini anlayan devletler, bölgeye anında müdahale etmektedir.

Durum bu şekilde iken, televizyonlarda reyting kazanmak amacıyla da sosyal ağlar sıklıkla kullanılmaktadır. Yalnızca sosyal ağlar ve sosyal medya üzerinden reklamı yapılmakla kalmayıp, programlara, sosyal ağlar üzerinden, ücretsiz olarak iletişim yöntemleri eklenerek, kullanıcıların programı daha uzun süre izlemeleri sağlanmaktadır.

Örneğin, bir program, Twitter üzerinden gelen mesajları yayınlamaya başlayınca, televizyon karşısında bulunan kişi, hemen Twitter hesabından görüşünü paylaşarak, en azından televizyondaki sunucu mesajını okuyana kadar yayını izler halde kalmaktadır. Bu durum ise, ciddi anlamda bir reyting potansiyeli oluşturmaktadır.

Bununla kalmayarak, viral reklam yöntemini kullanan yayıncılar, televizyon dizileri hakkında pek çok Twitter fenomenine ücret ödeyerek, olumlu yazılar yazdırmaktadır. Hatta kimi zaman bilgisayar korsanlarına bir miktar ücret ödeyerek, dizilerini TT yaptırmaktadırlar.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst