Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Sosyal Medya Reytingleri Nasıl Etkiliyor

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Medya Reytingleri Nasıl Etkiliyor

Sosyal medyanın ve sosyal ağların hayatımızın her alanında karşımıza çıkması ve mobil cihazlar sayesinde sokakta bile olsak ulaşılabilir konumda olması sayesinde, her alanda etkinliği olan bir faktör haline gelmiş durumda.

Sosyal ağlar, özellikle halkların psikolojik durumları üzerinde çok büyük baskı oluşturmakta ve bu psikolojilerin neler olduğunu tahmin etmek için, pek çok istihbarat örgütü sosyal ağları kullanmaktadır. Devletler, özellikle diktatörlükler, sosyal ağları devasa bir istihbarat merkezi gibi kullanmaktalar. Sosyal ağlar sayesinde, nerede yanlış bir şey olduğunu ve isyan türevi bir durumun oluşabileceğini anlayan devletler, bölgeye anında müdahale etmektedir.

Durum bu şekilde iken, televizyonlarda reyting kazanmak amacıyla da sosyal ağlar sıklıkla kullanılmaktadır. Yalnızca sosyal ağlar ve sosyal medya üzerinden reklamı yapılmakla kalmayıp, programlara, sosyal ağlar üzerinden, ücretsiz olarak iletişim yöntemleri eklenerek, kullanıcıların programı daha uzun süre izlemeleri sağlanmaktadır.

Örneğin, bir program, Twitter üzerinden gelen mesajları yayınlamaya başlayınca, televizyon karşısında bulunan kişi, hemen Twitter hesabından görüşünü paylaşarak, en azından televizyondaki sunucu mesajını okuyana kadar yayını izler halde kalmaktadır. Bu durum ise, ciddi anlamda bir reyting potansiyeli oluşturmaktadır.

Bununla kalmayarak, viral reklam yöntemini kullanan yayıncılar, televizyon dizileri hakkında pek çok Twitter fenomenine ücret ödeyerek, olumlu yazılar yazdırmaktadır. Hatta kimi zaman bilgisayar korsanlarına bir miktar ücret ödeyerek, dizilerini TT yaptırmaktadırlar.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst