Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Seo’nun Avantajları Nelerdir?

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,398
Mesajlar
4,913
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,330
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Seo Nedir?
Seo (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Türkçede Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Seo ‘da amaç siteleri arama motorunda daha üst seviyelere ulaştırmaktır. Seo arama motorlarına yapılan iyileştirme çalışmasıdır. Kullanıcıların Seo’yu en çok tercih etme sebebinden en önemlisi doğallığıdır. Bu sayede sitenin kalitesini, popülerliğini arttırarak siteye daha fazla ziyaretçi gelmesine vesile olur. Seo, iç optimizasyon ve dış optimizasyon olmak üzere ikiye ayrılır. İç optimizasyon kalite, dış optimizasyon popülerliğe örnektir.

Seo’nun Avantajları
Seo sitelerin popülaritesini yükselterek değerini arttırır. Hedef kitlenizi belirlemenize yardımcı olur. Dijital dünyada izinli pazarlama ticaret yapmanın en etkili yoludur. Anahtar kelimelerle analiz yapar ve planlı çalışır. Birden fazla seo avantajları vardır. Adwords, facebook adc, yandex adc vb. uygulamaları ücretli kullanımdan bizleri kurtarır. Müşteriler ürünleri arıyorken onlara arama motorundan en hızlı ve en güvenilir biçimde ürünleri hizmetleri sunar.

Örneğin bir mağaza bile reklam amaçlı birçok kuruluşa, gazetelere, reklam firmalarına ulaşıyor ve kendini tanıtıyor. Dijital anlamda da Seo sitenizin reklamını programlı biçimde analiz ederek sizlere birçok imkan tanıyor. Müşteri edinme maliyetinizin zamanla düştüğünü görürsünüz. Seo diğer reklam birimlerine nazaran maliyet olarak oldukça ucuzdur. Çok göz önünde bulunmayan ürünleri indexleme metodu ile daha kolay bulunmasını sağlar. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle internet üzerinden tanıtım pazarlama oldukça arttı.

Seo’da teknolojinin kolay ve anlaşılır bir parçası hayatımızın kolaylaşmasında bizlere atkı sağlıyor. SEO faaliyetlerin işin uzmanı olmayan kişilere bıraktığınızda hem çok yönlü bir ekip hizmeti alamazsanız hem de bu durumdan negatif etkilenebilirsiniz. Bu yüzden daha donanımlı ve uzmanlaşmış kişiler tarafından yönlendirilmelisiniz. Markanızı güçlü bir ekibe emanet etmiş, imajınızı daha çok güçlendirmiş olacaksınızdır. Doğal ziyaretçileriyle sitenizin kalitesini arttırır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst