• Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD-19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

Photoshop İle Desen (Pattern) Yapımı

    Konu, Başlangıç tarihi tarihinde Konuyu Başlatan Adanalı tarafından paylaşıldı. Toplam 684 kez görüntülendi. 0, cevap verildi.

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,634
Reaksiyon puanı
984
Şube
Adana
Cinsiyet
Erkek
Photoshop desenleri çalışmalara daha hoş görüntüler vermek için kullanılan ve önceden hazırlanmış hazır kalıplardan oluşan tasarım ögeleridir. Photoshop desenleri .pat uzantılı dosyalardır ve photoshopa yüklendikten sonra desen kütüphanesinde saklanıp dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Kullanım alanı olarak arka planlar,metinler,resimler vb. gibi bir çok ögeye uygulanabilir.

Sitemizdeki Photoshop Doku & Desen kategorisinde bulunan hazır desenleri indirip kullanabileceğiniz gibi bu yazıda bu tür desenlerin nasıl yapıldığına göz tıp kendi tarzınızı yansıtan desenler yapabilirsiniz.

Photoshop ile desen yapabilmemiz için öncelikle bir çalışma alanı oluşturup, alan içerisine dilediğiniz bir şekli çiziniz veya yerleştiriniz.

Ben aşağıdaki gibi bir şekil çizdim.Şeklinizi çizdikten sonra beyaz arka plan katmanının kilidini kaldırıp bu katmanı dilerseniz siliniz. Bu şekilde saydam bir arka plan elde ettikten sonra photoshop üst menüsünde bulunan Edit menüsünden Define Pattern seçeneğine tıklayınız.Bu işlemden sonra yazdığımız yazı, oluşturduğumuz desen ile kaplanmış durumda.

 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst