Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Panik Atak Nedir?

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Administrator
10
Konular
1,398
Reaksiyon puanı
1,324
Panik Atak nedir, neden olur ve nasıl geçer?
Yoğun kaygı ve korkularımızın karşılığı olan panik atak ile tanışmaya hazır mısın? Maalesef son 10 yıldır çok miktarda artış yaşandı panik atak reaksiyonlarında. Panik atak oluşumu için herhangi bir sebep bulunamıyorken tedavisinin bulunabilmesi ise Tıp’ın ne kadar geliştiğini gözler önüne seriyor. Kaygı ve korkuların kişilerin bedenin hissettirdiği şiddetli davranış bozuklukları, bu içerikle birlikte panik atak nedir ve panik atak nasıl tedavi edilir onu öğreneceğiz.

Panik Atak Nedir?
Panik atağı tıpkı yaşadığımız kriz anlarına benzetmeliyiz. Şiddetin bir anda artması ve sonucu ile kaygı ve korkunun yükselmesi sonucu ortaya çıkar. Panik krizi ya da panik nöbeti olarak adlandırılan bu anları tıpkı kalp krizine benzetmek mümkün. Psikolojik rahatsızlık alanına giren bu hastalık ile alakalı okuyacağınız tüm öneriler uzman olmayan kişiler tarafından derlenir. Eğer böyle bir rahatsızlığınız var ise nasıl tedavi edilir sorusundan çok ne olduğunu anlamaya çalışın.

Panik Atak Belirtileri Nedir?
Çeşitli bedensel hislerin hep beraber ortaya çıkması sonucudur panik atak. Bu bedensel hislerimizin kişiden kişiye değiştiğini bilmelisiniz. Her bireyde ortaya çıkma sebebi, biçimi ve şiddeti farklılık gösterir.
  • Eğer kalp atışlarınız hızlanıyorsa (Yaşayan insanlar göğüste kalp atımının sesini duyduklarını anlatmaktadır)
  • Nefes almakta zorluk çekme
  • Titreme ve sarsılma
  • Mide bulanması ve mide bölgemizde rahatsızlık
  • Baş dönmesi
  • Halüsinasyon görme
  • Vücut ısı değerinin yükselmesi
  • Belirli bölgelerde uyuşma
Panik Bozukluk Nedir?
Anksiyete bozukluğunun tamamını kapsamaktadır, panik ataklar belli bir sıklıkta çıkar ve yaşamı zorlamaya yeterlidir. Panik bozukluğun çıkma saati yoktur, her an her yerden çıkabilir, hangi işlemlerin ya da hangi nesnelerin atak sağladığı bilinemez. Bunu en iyi kendiniz bilirsiniz. Her atağın şiddeti ve sıklığı kişiden kişiye göre değişir.

Lütfen internette okuyacağınız hiçbir bilgiye itimat etmeden doktorla görüşün. Uzmanı olmayan hiç kimse sizin hastalık boyutunuzu göremez ve tedavi edemez. Kendim 8 yıldır uğraşıyorum bu hastalıkla, panik bozukluğun bir evresini bitirdim artık çok nadir atak yaşıyorum. Size burada ilaç ismi vermek çok mantıksız olacaktır, yapmanız gereken tek şey kendinizi hekime teslim etmek.

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status