Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Link Kısaltarak Para Kazanma

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,398
Mesajlar
4,884
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,324
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Link Kısaltarak Para Kazanın
Günümüzde reklamcılık sektörünün temelini, internet reklamları oluşturur. Küçükten büyüğe birçok işletmenin ticari yatırımlarının çoğunu, bu alana yönelttiği gözlemlenmektedir. İnternet kullanıcılarının yaptığı araştırmalar, ticari yönelimleri, takip ettiği gelişmeler, kullandığı ürün portföyü günümüz sanal ticaretinin yapı taşlarındandır.
Web reklamcılığı, birden fazla alan üzerinde yoğunlaştırılmaktadır. Bunların başında; Google Adsense Reklamları, Forum Reklamları, Kişisel Reklamlar yer almaktadır. Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşan link kısaltma servisi reklamları ise, bu alana sonradan dâhil olan bir platformdur. Peki nedir bu link kısaltma servisleri?

Link Kısaltma Servisi Nedir?
Link kısaltma servisi, ön link ve arka link yapısından oluşan sistemin kendisine verilen addır. Peki nedir bu servisin amacı? Temel olarak yapısı uzun olan URL’lerin (Link) daha kısa olan ön linklerin arka tarafına yerleştirilerek, kolaylık sağlanması işlemidir.

Link Kısaltma Servislerinin Ticari Kazanımı
Google Adsense reklamlarında geçerli olan sistem, burada da geçerlidir. Reklam vermek isteyen kişisel ve ticari kullanıcılar bu servislere başvurarak, belirli bir ücret karşılığı reklamlarını yayınlatmaktadır. Böylece, oldukça geniş bir kitleye ulaşım sağlayabilmektedirler. Bu reklamlar nerede sergileniyor diye soracak olursanız şöyle bir cevap verebiliriz;
  • Asıl linke ulaşmak isteyen kullanıcılar; kısa linki açtıkları takdir de, bir yönlendirme sayfasına aktarılmaktadır.
  • Yönlendirme sayfası yapı olarak iki bileşen bulundurur:
  • Link kısaltma servisine yayınlanmak için ücreti ödenen reklamlar
  • Arka linke (Asıl link/Hedef link) ulaşmak için bir element (buton/sayaç/doğrulama)
  • Kullanıcılar bu yönlendirme sayfasında ücreti ödenen reklamları görmekte ve daha sonra arka linke aktarılmaktadır.
Link Kısaltma Servisinden Kazanç Sağlama
Link kısaltma her ne kadar ticari faaliyet olarak görünmese de, çoklu kullanımda iyi bir getiri sağlamaktadır. Bu tür işlemlerin uygulanması gereken alan; herkes tarafından erişime açık olan, çokça rağbet gören URL’lerin kısaltılması olmalıdır.

Bu Kazançlar Nereye Aktarılmaktadır?
Kullandığınız link kısaltma servisine göre değişiklik gösterebilmektedir. Sıkça kullanılan servisler, çoğunlukla PayPal ödemesi yapmaktadır. Bilindiği üzere PayPal, uluslar arası bir ödeme yöntemi olarak kabul görmüştür. PayPal üzerinden herhangi bir web sitesine ödeme yapabilmekte veyahut bu sanal bankacılıkta bulunan paranızı, banka hesabınıza aktarabilmektesiniz.

Link Kısaltmak İçin Yapılması Gerekenler
Bu servisler; kullanıcıları birbirinden ayırabilmek için, üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Her kullanıcı kendi üyeliği vasıtası ile link kısaltmakta ve ticari kazanım sağlamaktadır. Link kısaltarak para kazanmak için yapılması gerekenler;
  • İdeal bir link kısaltma servisi seçmek
  • Seçilen serviste bir kullanıcı hesabı oluşturmak
  • Link kısaltma operatörü yardımı ile linkleri kısaltmak
Çoklu Çeviri ve İllegal Kazanç
Bazı kullanıcılar bu gelir kazancını biraz daha içselleştirerek, ekstra kazanç sağlamaktadır. Nedir bu çoklu çeviri? Bir linkin birden fazla kez kısaltılmasına verilen isim, çoklu çeviridir. Bağlantısı itibari ile iç içe link olarak da isimlendirilebilir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst