Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Kemikleri Güçlendiren Ve Cildi Nemlendiren Besinler

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Kemikleri Güçlendiren Ve Cildi Nemlendiren Besinler
Kış, cildinize ve saçınıza çok sert etki edebilir. İç mekan ısıtma sistemleri kuru kış havasını ısıtırken, cildinizden, saçınızdan ve tırnaklarınızdan nemi çeken "susuz" hava ile sizi çevreler. Bu tarz bir ortam cildinizi bir erik gibi kurutup kurutabilir, yaşlanmanın etkilerini abartır ve hayatı oldukça rahatsız eder. Losyonlar ve kremler sadece yüzeyde geçici bir rahatlama sağlar ve birçoğu toksik kimyasallar içerir. Su içmenin vücudunuzu nemlendirmenin en iyi yollardan biri olduğunu bilseniz de, bazı yiyeceklerin de cildi ve saçı nemlendirip güzelleştirebileceğini düşünmemiş olabilirsiniz.

1- Somon Balığı
Omega-3 balık yağları bakımından zengin olan somon, kış için mükemmel bir besindir. Vitamin D'nin nadir besin kaynaklarından biridir. Antioksidan CoQ10 (ubiquinone veya Coenzyme Q10) içerir. Somon ayrıca, cilt sağlığındaki anahtarlardan biri olan selenyum da içerir: selenyum, toksinleri yok etmeye yardımcı olan bir temel mineraldir. Ek olarak, düşük selenyum seviyeleri, osteoporoz gelişmesi riskinin artmasıyla ilişkilendirilmiştir. Bu nedenle selenyum seviyenizi arttırmak mantıklı olacaktır.

2- Yumurta
Yumurta, kış aylarında alınması zor olan “D vitamini” nin diğer bir besin kaynağıdır. Ayrıca B vitaminleri, özellikle B6 (piridoksin), B9 (folat) ve B12 (kobalamin) vitaminleri içerir. Bu üç anahtar vitamin, artmış kalça kırığı riski ile ilişkili bir amino asit olan homosistein düzeylerini azaltmak için birlikte çalışır.

3- Ceviz
Ceviz, kemik-dostu bakır ve borun zengin bir kaynağıdır ve mükemmel bir Omega-3 yağ asitleri deposudur. Bu sağlıklı yağlar cildinizin nemi tutmasını sağlar ve ayrıca kalsiyum emilimini artırır ve kolajen sentezini teşvik eder.
Bakır, kemik ve eklemleri geliştiren ve koruyan enzimatik bir süreçte önemli bir oyuncudur. Bor, kemik metabolizmasında D vitamini ile çalışır ve kalsiyum ve magnezyum atılımını azaltır.

4- Keten Tohumu
Bu küçük, çıtır küçük tohumlar, zengin bir kemik oluşturma kalsiyum kaynağıdır. Çok fazla nemlendirici görünmeyebilirler, ancak anti-inflamatuar olan sağlıklı Omega-3 yağlarıyla doludur, hücre zarlarını sağlam tutmaya yardımcı olur ve cildin nem tutulmasını sağlarlar.

5- Kereviz
Bu lezzetli kemik güçlendirici, saf su, bor, silika ve kalsiyum gibi minerallerle doludur. Kereviz de kalsiyum emilimi için gerekli bir vitamin olan K vitamini içerir. Ayrıca kereviz, en alkalileşen sebzelerden biri olma ayrıcalığına sahiptir.

6- Salatalık
Salatalık, yüksek miktarda slika içeren su içeriği zengin bir sebzedir. Slika, kuru cilt, kuru saç ve kuru tırnaklarla savaşan ve yaşlandıkça vücudumuzda oranı azalan bir mineraldir. Silika, bağ dokusunun (kolajen) kurulmasına yardımcı olur, kalsiyumun asimilasyonunda rol oynar ve kemiğin mineralleşmesini etkiler.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst