Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Kalp Sağlığı

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Eskiden sadece büyüklerde görülen kalp hastalığı günümüzde çocuklarda bile karşımıza çıkabilmektedir. Kalp sağlığındaki bu atışın nedeni düzensiz ve yanlış beslenmedir. Düzensiz ve yanlış beslenmenin sonucunda oluşan şişmanlıkta kalp hastalığının görülme sıklığını daha da arttırmıştır.

Kalp sağlığında beslemenin önemi çok büyüktür. Özellikle beslenmemizde yağlı besin tüketirken çok dikkatli olmalıyız. Kızartma, krema, kaymak ve mayonez gibi çok yağlı besinlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmalıyız.

Süt ve süt ürünleri alırken bile az yağlı ürünleri tercih etmeliyiz. Sucuk, salam ve sosis gibi işlenmiş gıdalar ve sakatatların yüksek kolesterol içeren besinler olduğunu unutmamalıyız. Ve bu ürünleri kullanırken daha dikkatli olmalıyız. Çünkü yüksek kolesterol kalbimizin en büyük düşmanıdır.

Sigara ve alkol tüketimi de kalp sağlığımızı tehdit ettiği için sigara ve alkol kullanmayı bırakmalıyız. Ayrıca sigara içmiyorsak bile içilen ortamlardan uzak durmalıyız.
Şişmanlık yüksek kolestrole neden olduğu için fazla kilolarımızdan kurtulmak için beslenmemize dikkat etmeli ve spor yapmalıyız.
Yürüyüşün kalp sağlığı için yapılabilecek en güzel spor olduğunu unutmamalıyız.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst