Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

İyi Bir Web Sitesinin Verimli Olması Neler Kazandırır ?

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
İyi Bir Web Sitesinin Verimli Olması Neler Kazandırır ?

Son zamanlar yaygınlaşan blog yazarlığı ve site sahipliliğinde, amaç iyi kazanmak ve Google tarafından fark edilebilmek oluyor. Bunu hesap eden birinin blog yazarlığına başlamadan önce verimli olması gerekir. Verimlilik nedir ,her gün düzenli bir şekilde siteye özgün Seo uyumlu makaleler eklemek ve her gün en az 8 adet özgün değişik konular ile sitenin güncellemesinin yapılmasıdır. Zamanla indekslenen yazılar ve siteler değer görecek Google’de üst sıralara gelmeyi başaracaktır. Yazının kalitesi sıralamayı etkiliyor. Öncelik makalelerde etkili başlıklar ve birbirine benzemeyen farklı konular dikkat çekmeye başlayacaktır. Sitenin alt yapısı güçlü olmalı ve asla site kapalı olmamalıdır. Google ile iş birliği yapan bir site sahibi, bazı masrafları düşünmemeli ve siteyi akışına bırakmalıdır. Siteden vazgeçmek yerine sabırlı olmak gerekir. Ben kazanamıyorum deyip,kaldığı yerden devam etmeyen biri için kazanç söz konusu olamaz. Google sitenin 6 ayını doldurarak ,zengin özgün içerikler ile Adsense başvurularını hemen onaylıyor ve özgünlük kalitesine göre ilk sıralarda bulunmasına izin veriyor.

İyi bir site ve Doğru Bir Kazanç İçin Yapılması Gerekenler

– Benzersiz özgün makaleler eklemek,

-Sitenin bir kategori kısmı sadece ingilizce olarak ayarlanması ve ingilizce makalelerin o kategoride yer alması değişik ülkelerden ziyaretçi sayısını arttırır.

-Site teması daha sade ,kalabalık ve kafa karıştırıcı olmayacak şekilde olmalaı,okuyucularına gezinme keyfini sağlamalıdır.

-Editörün günlük rutin çalışmaları düzenli olmalı,iş aksaklığı asla olmamalıdır.

-Yazılar için seçilen resimler özgün olmalı hatta gerekirse özel photo programları ile resim yeniden özgünleştirilelidir.

-Anahtar kelimeler ve makale içeriğinde bold birinci başlığın ortalarında olmak üzere ve ikinci alt başlığın sonlarında olmak üzere koyu şekilde belirlenmeli,bold yapıldığı fark edilmelidir.

-Etiket eklerken etiket sayının en az 5 adet olması ve en önemlisi etiketlerin cümle şeklinde olmaması,kısa yazılması gerekir.

-İyi bir logo tercih edilmeli,site için reklam yerleşimine dikkat edilmelidir. İçerikler üst üste binmemelidir. Reklamlar birbirinden ayrı sağlanamalıdır.

– Ziyaretçilerin siteye ulaşması için mümkün mertebede ,zengin makaleler eklenmelidir.1 yıl sonra düzenli girişler ve makaleler eklendikten sonra artık ziyaretçiler sitenizi tanımaya başlayacak hatta sık sık ziyaret etmek isteyeceklerdir. Sitenin verimli olması özen isteyen ve sabır isteyen bir iştir. Fakat bundan eninde sonunda karlı olacağınız kesindir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst