Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

iPhone Hafıza Temizleme

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
iPhone Hafıza Temizleme Nedir?

Günümüzde birçok ücretli ve ücretsiz uygulamalar vardır. Teknolojiye ayak uydurmak için telefonlara bu uygulamaları indiririz. Bazı iPhone telefonlarının kapasitesi fiyata göre değişir. En düşük 16 GB, en yüksek ise 128 GB arasında yer alan ürünler vardır. En düşük GB telefon alırsanız ve yüklediğiniz uygulamalar kapasiteyi aşarsa uyarı ekrana gelir. Başka uygulamalar telefona yüklenemez. Bu yüzden hafıza yer açmak gerekir. Bazı uygulamaları silebilir. Bazı ayarlar yapabilirsiniz.

İPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

Farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. Temizlenen hafıza da istenilen uygulamaları yükleyebilir veya silebilirsiniz. Hafıza silerken bilgilerinizin yanlışlıkla silmekten kaçının. Önemsiz görünen belgeleri veya dosyaları kontrol ediniz.

Uygulamaları silme yöntemi ile hafıza da yer açılır. İPhone telefonun ekran kısmından ayarları seçin. Karşınıza genel yazısı çıkar onu işaretleyin. İPhone saklama alanı tıklayınca ekrana hangi uygulamanın ne kadar GB kullandığı çıkar. Çok kullanılan uygulamaların hafıza da daha fazla yer kapladığını görürsünüz. Telefonun ana sayfasına geliniz. Uygulamaların hepsi yan yana bir şekilde yer alır. Silmek istediğiniz uygulamanın üstüne basılı tutunuz. Uygulamanın sol üst kısmında bir çarpı işareti çıkar, o işarete basınız. “Uygulama silinsin mi?” yazısı çıkar. “Sil” yazısına basın. Uygulamayı sonradan tekrar telefona yükleme yapabilirsiniz.

Mesajları silme yöntemi ile hafıza temizlenir. Ayarlar kısmından mesajlara tıklanır. Mesajları tut seçeneği tıklanır. Ekranda bir sayfa belirir. Mesajları 30 gün, 1 yıl veya sonsuza kadar seçenekleri yer alır. En kısa olan 30 günü seçiniz. Bu şekilde eski mesajlarınız otomatik olarak silinir. Yeriniz açılır.

İnstagram’ın ayarlar değiştirilerek temizleme yapılır. İnstagram’a konulan fotoğraflar ve videolar anında telefonun galeri bölümüne kayıt edilir. Bunun için İnstagram’ın ayarlar bölümünde asıl fotoğrafları kayıt tuşu karşımıza çıkar. Mavi renkte ise kayıt yapıyordur. Kapatmak için solu kaydırın.

Hafıza Temizlenmenin Amacı

Düşük GB'lar için bir kurtarıcı görevi vardır. Hafızanın dolu kısımlarını azaltmak için yararlanılır. Sürekli kullanılan uygulamaları daha rahat kullanılır. Uygulama ile hafıza doldurulur ise telefon yavaşlar ve uygulamalar donar. Hızlı, kullanışlı ve güvenlidir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst