Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnternette Asla Göz Ardı Edilmemesi Gereken Uyarılar

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
İnternette Asla Göz Ardı Edilmemesi Gereken Uyarılar

İnternet gezintilerinizde ya da bilgisayarınızda aniden belirlenen uyarıları mutlaka dikkate almalısınız. Bu uyarılarda mutlaka gereken önlemleri almalısınız aksi takdirde kötü sürprizler ile karşılaşabilirsiniz. İnternette asla göz ardı edilmemesi gereken uyarılar ile kişisel bilgilerinizi güvence altında tutabilirsiniz.

Bu Site Kötü Amaçlı Yazılım İçeriyor

İnternet siteleri arasında gezinirken bu uyarıyla karşı karşıya kalmanız oldukça mümkün. "Bu web sitesi güvensiz olarak bildirildi. " veya " " Bu site kötü amaçlı yazılım içeriyor." uyarısını mutlaka dikkate alın. Fidye yazılımları, truva atı ya da virüs gibi tehditler kişisel bilgilerinizi ele geçirebilir ya da bilgisayarınıza zarar verebilir. Bu uyarıları gördüğünüzde farklı site alternatiflerine yönelmelisiniz.

Windows Güvenlik Duvarı Bu Uygulamanın Bazı Özelliklerini Engelledi

Kullandığınız uygulama yetkisiz bir şekilde internete erişmeye çalıştığında bu uyarıyı alabilirsiniz. Uygulama, beyaz listede almıyor ancak güvendiğiniz bir uygulama ise bu uyarıyı ortadan kaldırmak için çeşitli işlemler yapabilirsiniz yine de dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Veri ve bilgi çalmaya çalışan bir bilgisayar korsanı için de bu uyarının gelebilecek olma ihtimali yüksektir dolayısıyla internete erişmeye çalışan uygulamanın yazılımcısı hakkında internette ufak çaplı bir araştırma yapabilirsiniz.

Bu Sitenin Güvenlik Sertifikasında Sorun Var

Web sitelerinin güvenlik sertifikası süresi dolduğunda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Güvenli giriş yapmanız gereken bankacılık ve alışveriş siteleri, internet siteleri ve sosyal ağlarda bu uyarı ile karşılaşırsanız kredi ya da banka kartı bilgilerinizi paylaşmamanız tavsiye edilir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst