Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

İnternet Sitelerinde Tasarımın Önemi Nedir?

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
İnternet Sitelerinde Tasarımın Önemi Nedir?

İnternet siteleri içerisinde kişilerin elde edecekleri genel gelirin yüksek olması ve talebin ve ilgi çekiciliğin yüksek olması adına tasarımın şık olması ve kullanışlı olması gerekmektedir. Kişilerin elde edecekleri genel tasarım özelliklerinin şu ilkeler çerçevesinde ortaya koyulması gerekmektedir;
  • Gözleri yormayacak bir tasarımın seçilmesi ve göz yoracak olan renklerden de kesinlikle uzak durulması lazımdır.
  • Göz yorgunluğu yapacak olan renklerin kullanılması söz konusu olur ise bireylerin elde edecekleri şıklığın ve kullanışlılığın da direkt olarak düşüşe uğrayacağının da farkında olmak gerekmektedir.
  • Renk kullanımının yanı sıra kesinlikle güvenilirliğin de üst noktada olması lazımdır. Güvenilir olmayan sitelerin kişiler tarafından tercih edilmeyeceği de akılda tutulması gereken noktalardan bir tanesidir.
İnternet Sitelerinde Son Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

İnternet sitelerinde kişilerin verilerinin güvenilirşekilde muhafaza edilmesi hem site sahipleri hem de kişilerin kullanım sağladıkları cihaz ile direkt olarak ilişkili bir sistemdir. Hem siteyi kullanan kişilerin hem de tasarım sahibi olan platformların bu konuda çok büyük bir çaba sarf etmeleri gerekmektedir. Örneğin siz bir kullanıcı olarak kesinlikle kullanmış olduğunuz cihazlara büyük bir önem vermeleri gerekmektedir. Kişilerin bilgisayarları ya da telefonları güvenilir değilse kişilerin siteden alacakları verimin ve güvenilirlik seviyesinin de direkt olarak ciddi bir biçimde düşüşe geçeceği akılda tutulması gereken aşamalardan bir tanesidir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst