Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Hizmet Yazılımları Neleri Kapsar?

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,398
Mesajlar
4,866
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,323
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Hizmet Yazılımları Neleri Kapsar?

İnsanlara istedikleri ve ihtiyaç duydukları yönlerde yardımcı olup, kişisel hayatlarını daha iyi bir hale getiren bu programlar günümüzde hayatımızın her alanında mevcuttur. Bu yazılımlar, banka, eğitim, güvenlik, istihbarat, savunma sanayi, sağlık, ekonomi, AR-GE, hukuk, mühendislik, turizm, pazarlama, ulaşım gibi hemen hemen hayatın her yerinde insanlara yardımcı olmaktadır.

Programların Amacı

Hızla gelişen teknoloji ve artan ihtiyaçtan dolayı her gün yeni yazılımlar üretilmekte ve var olanlar ise geliştirilmektedir. Bu uygulamalar her şeyden önce gereksinimden doğmuştur ve ona yönelik hizmet etmektedir. Tabi ki farklı alanlarda da rol oynayabilir programlar. Örneğin günümüz oyun sektörü artık sadece bir eğlence kaynağı değil, bir sanat, başlı başına bir meslek olmuştur neredeyse.

Genellikle alanında uzman kişi ve kişi toplulukları tarafından yazılan büyük projeler sadece belirli bir ülkeye değil dünyaya da ses getirmiştir. Bu yazılımların kapsama alanına bakılacak olunursa eğitime katkıda bulunmak, tıpta daha başarılı sonuçlar elde edip bazı hastalıkları bazı uygulamalar sayesinde önceden tespit edebilmek, kişisel hayatı dünyayla paylaşmak, dünya dışı yaşam ve araştırma için gereken üst düzey programları oluşturabilmek, devlet ve halk arasındaki dijital bağlantıyı güvenli ve hızlı bir biçimde kurabilmek... Sayılamayacak kadar çok etki alanları olan yazılımların insan hayatı için önemi çok büyüktür.

Amaç Dışına Çıkan Yazılımlar

İyi yanları hayatı kolaylaştırdığı gibi göreceli olarak zararlı kısımları ortaya çıkmıştır yazılımların. Örnek olarak günümüzde bazı sosyal medya platformları gerçek amacı olan paylaşmanın sınırlarını aşmış, ciddi bir özel hayata saygısızlık problemi doğmuştur. Genel olarak kapsama alanını gerçekten aşmış olup, yöneticilerinin ise sadece itibar ve paraya önem verdiği ya da öyle görünmemeye çalıştığı bu yazılımlar, insan hayatını ya daha kötüye ya da farklı bir evreye taşıyacaktır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst