Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Google Adsense Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
1.Aşama-Hesap Onayı
Google ilk olarak başvuru yaptığınız sitenin Adsense banlı olup olmadığını inceler. Ardından adınıza kayıtlı başka bir Adsense hesabı olup olmadığını kontrol eder.(Her kullanıcının bir tek Adsense hesabı almaya hakkı vardır.)

2.Aşama-Site İncelenmesi
Birinci aşamayı başarı ile tamamlayan kullanıcılar daha detaylı bir inceleme altına alınır. İkinci aşamada kullanıcıların siteleri, Adsense çalışanları tarafından incelenir. Bu inceleme süreci yaklaşık 2-7 gün arasında sonuçlanır. Peki ama Adsense çalışanları site içeriğinde nelere dikkat eder?

Organik İçerik: Site incelemesinin ilk aşaması organik içeriktir. İnceleme altına alınan sitede kopya içerik, spam veya telif hakkı içeren materyallerin bulunup bulunmadığı incelenir.

Künye: Adsense başvurusu yapmadan önce mutlaka doğru bir künye oluşturun. Künyeye girilen yanlış isim ve içerikler Google Adsense başvurunuzun reddedilmesine neden olacaktır.

İndeks Sayısı: Google’ın bir dikkat ettiği konu ise indeks sayısıdır. Sitenizin ne kadar aktif olduğu Google açısından önemli bir kriterdir. Bu konuda sitenizi güncel tutmak çok önemli bir artı puan olacaktır. Örnek olarak; yarım saatte 50 içerik girmektense 24 saat boyunca 30 içerik girmeniz Google açısından çok daha önemlidir.

Hit Sayısı: Unutmamalısınız ki Google ile karşılıklı olarak bir iş yapacaksınız. Şirket kendisini boş yere oyalayan ve gelecek vaat etmeyen kullanıcıları sevmez. Hatta Adsense başvurunuz kabul olduktan sonra koyulan 20.00TL’lik eşik değeri de bunun bir göstergesidir. Bu yüzden başvuru yapmadan önce belli bir tekil kullanıcı sayısına ulaştığınızı kontrol edin. Örnek olarak her gün sitenizi 100 tekil kişi ziyaret ediyor.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst