Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

FaceApp Nedir FaceApp Nasıl Kullanılır

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
FaceApp Nedir? FaceApp Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda oldukça popüler olan FaceApp, kısaca tanımlamak gerekir ise bir fotoğraf düzenleme programıdır. Hem Android hem de iOS işletim sistemi olan cihazlarda çalışır. İnsanlar yaşlandırma programı olarak kullansa da, daha birçok işlem FaceApp sayesinde yapılabilir. Örneğin kendinize makyaj yapabilir, kendinizi gençleştirebilirsiniz. Uygulamanın yaptıkları bunlarla sınırlı kalmamakla birlikte, daha birçok işlem bu program üzerinde yapılabilir.

Programı kullanmak için, öncelikle programı açıyoruz. Daha sonra bütün fotoğraflarımızın depolandığı ''Photos'' sekmesine giriyoruz. Buradan, üzerinde çalışacağımız fotoğrafı seçiyoruz. Fotoğraf bulunmayan cihazlarda, kamera arayüzü ile fotoğraf çekimi gerçekleştirebiliyoruz. İster ön kamera, ister arka kamera ile fotoğraflarımızı çekip düzenlemeye hazır hale getiriyoruz. Daha sonra, programda bulunan filtreler ile dilediğimiz şekilde fotoğrafımızı düzenleyebiliyoruz. Düzenleme yaptığımız fotoğrafı kaydederek, ister sosyal medya hesabımızda, ister galerimizde, dilediğimiz yerde kolayca paylaşım yapabiliyoruz.

FaceApp Nasıl İndirilir? FaceApp Uygulaması İle Neler Yapılabilir?

FaceApp programını indirmek için, Google Play ya da App Store hesabına sahip olmanız gerekir. Bu hesaplara sahip olan kişiler, arama bölümüne uygulama ismini yazarak, indir butonuyla uygulamayı kolayca indirebilirsiniz. FaceApp'ı herhangi bir ek bilgi gerekmeden cihazınıza indirebilir, gerekli izinleri vererek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde, cinsiyet değiştirebilir, çeşitli sanatçılara benzeyebilir, saç sakal efektleri yapabilir, gelecekteki halinizi görebilir ve bunun yanı sıra istediğiniz efekt, filtreleri ekleyebilirsiniz. Orjinal olarak yüklediğiniz fotoğrafınıza, smile, spark, young ve daha birçok filtre seçeneğini ekleyebilirsiniz. Böylelikle, fotoğraflarınız daha ışıltılı, daha genç, daha yaşlı görüntülenebilir.

FaceApp Güvenli mi?

FaceApp milyonlarca insanın kullandığı bir uygulamadır. Uygulamanın yoğun kullanılması, bazı soruların akla gelmesini sağlıyor. Örneğin yüz tanıma sistemi ile yüzümüze, bir veri tabanı oluşturuyor olması insanları düşündürüyor. Bir diğer tehlike ise, insanların geçmiş ve gelecekteki hallerini sisteme kaydediyor olmasıdır. Daha sonra bu verileri belli yerlere servis ettiği şeklinden söylemler insanları korkutuyor.

FaceApp Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmıştır?

FaceApp aslında 2017 yılından beri var olan bir uygulama olmasına karşın, yaşlandırma filtresi sayesinde popüler hale gelmiştir. Bu filtre ile gelecekteki halini görmek isteyen insanlar, uygulamanın popüler olmasında etkin rol oynamıştır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst