• Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD-19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

Elektronik cihazlar kiralanabilir mi?

Admin

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,536
Reaksiyon puanı
938
Puanları
113
Şube
Adana
Cinsiyet
Erkek
Elektronik cihazlar kiralanabilir mi?
Elektronik cihazların günümüzde oldukça faydası görülmektedir. Bu faydalar ile birlikte hayatımız oldukça kolaylaşmaktadır. Bu zorlukları aşabilmek için önümüze çıkan engelleri hızlı bir şekilde geçebilmek için elektronik cihazlardan destek alıyoruz. Telefon, bilgisayar, beyaz eşya gibi bir çok türü bulunan elektronik cihazlar yüksek bir çoğunlukla kişiye özel cihazlardır. Bu cihazların kullanımları kişisel olarak düşünüldüğü için her cihazı kullanan kişi cihaza verdiği önem derecesinde bakımını yapmaktadır.

Elektronik Cihazların Kiralanması
Bazı durumlarda elektronik cihazların alınması yerine kiralanması gerekebilir. Çünkü bazı elektronik cihazlar bütçemizi aşabilecek doğrultuda pahalıdırlar. Bunun önlemini almak için tek seferlik ya da bir kaç seferlik kullanımlar için genellikle kiralama yöntemi akla gelmektedir. Kiralama işlemi için cihaz kiralama sözleşmesi mevcuttur.

Elektronik Cihaz Kiralama Sözleşmesi
Sözleşmenin ana içeriği kiralayan ve kiralık veren taraflar arasında bilgi alışverişinin sağlanmasıdır. Tarafların kimlikleri, adres bilgileri, sözleşmenin konusu, kiralanan eşyanın marka modeli, cezai yaptırımlar, tarafların hakları vs. gibi durumlar elektronik cihaz kiralama sözleşmesi içerisinde yer alan ana başlıklardır. Sözleşmenin maddelerinde elektronik cihazın kullanım şartları maddesi varsa okunmalıdır.

Elektronik Cihazların Kiralanması
Elektronik cihazlar genellikle kişiye özel cihazlar olduğundan kiralanması çok da doğru bir seçenek değildir ancak gerekli durumlarda kiralanması daha cazip hale gelebilmektedir. Fiyatların yüksek olduğu durumlarda kiralanma seçeneği kullanılmasında fayda vardır. Kiralama yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan biri cihazın hasarlı olup olmadığının kontrol edilmesidir. Böyle durumlarda kullanılan cihazlar hem kiralayan kişiye zarar verecek hem de kiraya veren avantaj sağlamış olacaktır. Genel itibariyle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu tür durumlarda bu işlerden anlayan uzman kişiler vasıtasıyla kiralama yapılması faydalı olacaktır. Maliyet hesabı, cihazın kullanım amacı gibi kullanılacak yerlere doğru orantılı olarak seçilmesi faydalı olacaktır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst