Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Crack Yazılımlar Ne Kadar Güvenlidir?

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,398
Mesajlar
4,884
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,324
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Bilgisayar sektöründeki yazılım firmaları her yıl on binlerce program, oyun, uygulama vs. üretmekte ve piyasaya sürmektedir. İlgili firmalar bu ürünleri ortaya çıkarabilmek için iş gücü ve para ortaya koymaktadır. Güvenlik kaygıları nedeniyle ürünlerin deneme sürümlerini önce piyasaya sürmekte ve programın açıklarını görmektedir.

Kullanıcılar ise bu yazılımları kullanarak eğlenceli vakit geçirmekte veya işlerini daha kolay ve hızlı yapabilme olanağına kavuşmaktadır.

Yazılım şirketleri kar amacıyla kurulan firmalar oldukları için bu ürünleri farklı farklı fiyatlarda piyasaya sürmekte ve kullanıcılarına sunmaktadır. Bu iş bir yarış halinde devam etmekte ve firmalar kullanıcıya en iyi, en ergonomik yazılımı sunmak için çaba sarf etmektedir. Hatta kullanıcılardan gelen geri dönütleri dikkate alarak programlarında belli zamanlarda güncelleme yapmaktadır.

Crack Yazılım Nedir?

Crack yazılım; piyasada belli bir maliyete satılan uygulama, program veya oyunu orijinalmiş gibi gösteren korsan yazılımlardır. Bu korsan yazılımları bazı kötü niyetli kişiler internet sayfalarında veya forumlarda paylaşarak kullanıcılara sunarlar. Hatta kazandıkları paralarla da daha fazla korsan yazılım üretmeye çalışırlar. Buradaki amaç internet sayfalarının/forumların tıklanma sayısını yükselterek tıklanma sayısını artırmak veya ellerinde bulunan çeşitli virüsleri yaygınlaştırmaktır.

Kullanıcılar ise genellikle orijinal ürünün fiyatlarını yüksek buldukları için korsan yazılımlara yönelip bilgisayarlarına bu yazılımları indirmekte ve kullanmaktadırlar.

Crack Yazılımlar Güvenli midir?

Piyasadaki Crack yazılımların büyük bir kısmı güvensiz, virüs veya arka kapı içermektedir. Bilgisayarımıza crack yazılım kurduğumuz takdirde bilgisayarımızda bulunan hiçbir verinin veya bankacılık işleminin güvenli olduğundan emin olamayız. Bu nedenle crack yazılımları hiçbir surette bilgisayarımıza bulaştırmamak en iyi çözümdür. Zaten güncel antivirüs programları ilk taramada bilgisayardaki crack yazılımları silmektedir.

Kişisel verilerimizi crack yazılımların riskinden veya virüslerden korumak için bilgisayarımıza mutlaka güçlü ve orijinal bir antivirüs programı kurmamız gerekir. Ayrıca tehlike arz eden sayfalar veya yazılımlar için de tarayıcımızda bulunan eklentileri aktif etmemiz gerekir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst