• Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD-19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

BTK’dan Yerli ve Güvenli Mobil Mesajlaşma Uygulaması “Dedi”

Admin

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,536
Reaksiyon puanı
938
Puanları
113
Şube
Adana
Cinsiyet
Erkek
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından üzerinde çalışmalara devam edilen Yerli ve Güvenli Mesajlaşma Uygulaması Dedi için Beta Sürüm yayına alındı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından üzerinde çalışmalara devam edilen Yerli ve Güvenli Mesajlaşma Uygulaması Dedi için Beta Sürüm yayına alındı.

Android İşletim Sistemi ve IOS İşletim Sistemi için hazırlanan ve BTK’nın sitesinden Beta Sürüm olarak dağıtılmaya başlanılan Dedi Mesajlaşma Uygulaması temel olarak WhatsApp ve BİP benzeri bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından üzerinde çalışmaları devam eden uygulama yakın dönemde gerek AppStore gerekse de Google Play Store üzerinden indirilebilir hale gelecektir.

Google Play Store – Dedi Uygulaması: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.btider.dediapp
AppStore – Dedi Uygulaması: http://etkinlik.btk.gov.tr/Dedi/indexYerli Mesajlaşma Uygulamalarının Sayısı Artıyor
Geçtiğimiz aylarda PTT tarafından da Yerli ve Milli vurgusu yapılarak bir Mesajlaşma Uygulaması hazırlanmış ve duyurusu yapılmıştı.

Ancak yapılan kod analizlerinde uygulamanın hazır bir yazılım üzerine giydirilmiş bir yapıda olduğu ve aslında Yerli ve Milli olmadığı ortaya çıkmıştı.

Özellikle WhatsApp Uygulamasının son dönemde ciddi anlamda talep görmeye başlamış olması Mobil Mesajlaşma Uygulamalarına olan ilgiyi de arttırmış durumda.

Birçok firma bu alanda farklı denemeler yaparak kullanıcıların kendi mesajlaşma uygulamalarını kullanmasını sağlamak istiyor. Ülkemizde bu anlamda en büyük yatırımı ve reklamı yapan firma ise BİP isimli uygulaması için Turkcell firması olmuş durumda.Dedi Uygulaması Tanıtım Metni
Dedi, akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz basit, hızlı ve güvenli bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

Telefonunuzun internet bağlantısını veya mümkün olan bir Wi-Fi ağını kullanarak sevdiklerinizle mesajlaşabilir, onlarla sesli ve görüntülü olarak iletişim kurabilir ayrıca resim, sesli mesaj, video ve belge gönderebilirsiniz.

Dedi kullanmak için bir çok nedeniniz var;
  • Dedi ücretsiz bir uygulamadır. Ayrıca size mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, multimedya (resim, video vs.) öğelerini gönderme gibi özellikleri yine ücretsiz olarak sağlar.
  • Dedi oldukça basit bir ara yüze sahiptir. Sadece ne yapmak istediğinize karar verin ve hemen başlayın.
  • Grup sohbetleri ile sevdiklerinizle aynı konu üzerinde konuşmanın ve paylaşmanın keyfini çıkarın.
  • Dedi’yi rehberinize bağlayarak kişileriniz ile hızlıca iletişime geçin.
  • Dedi hiçbir şekilde yazışma ve görüşme kayıtlarını tutmaz. Ayrıca bir sohbet içerisinde “Kaybolan Mesajlar” özelliğini aktif hale getirdiğinizde, gönderdiğiniz mesajın karşı taraf okuduktan belli bir zaman sonra silinmesini sağlayabilirsiniz.
  • Veri kullanım ücretleri için operatörünüzle iletişime geçin veya Wi-Fi kullanın.
Kaynak
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Üst