Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Bloğunuza Yazı Tipi Önerisi

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Bloğunuza Yazı Tipi Önerisi
Ücretli veya ücretsiz olarak blog kurabilirsiniz. Kullanıcıların ilgisini çekmek için şık bir tasarıma ihtiyacınız var. Bloğunuzda kullanacağınız yazı tipi ve renkler ziyaretçilerin ilgisini çekmelidir. Bu yazı tipleri önerisiyle bloğunuza renk katabilirsiniz.

Bloğunuzda kullanacağınız yazı tipleri ziyaretçilerin okuma ve yorum yazma isteğini arttıracaktır. Yazı tipi seçiminde hem kendinizi, hem de ziyaretçileri düşünmeniz gerekiyor. İlginizi çekmeyen ve hoşunuza gitmeyen yazı tiplerinden uzak durun.

Open Sans
Open sans yazı tipi birçok internet sitesinde kullanılır. Tüm tarayıcılarda ve mobil cihazlarda sorunsuz şekilde çalışması, Türkçe karakter desteği, ücretsiz, estetik ve kullanıcı dostu olmasıyla tercih edilir. Bu yazı tipi Steve Matteson tarafından tasarlanmıştır.

Merriweather
Ziyaretçilerde hoş bir kalıntı bırakır. İnternet sitelerinde sıklıkla kullanılan bu yazı tipinin kendine özgü görünümü vardır. Çok büyük veya küçük değil ancak orta boyutlardadır.

Montserrat
Yazı tipi boyutunu küçük veya büyük yapsanız dahi kalitesi düşmez. Altını çizdirme özelliği bulunur. Tasarımcı bir kişiliği vardır.

Montserrat Yazı Tipinin Hikayesi
Yazı tipinin sahibi grafik tasarımcısı ZfaceSky’nin sahibi Julieta Ulanovsky’dir. Typeface Design’i dereceyle kazanır. Buenos Aires’te bir mahalle olan Montserrat’da tasarım stüdyosu kurar. Oluşturduğu yazı tiplerinde, ilham aldığı kişilerden kalıntılar görülür.

Georgia
Matthew Carter tarafından tasarlanmıştır. 1993 yılında Microsoft’un düşük çözünürlüklü ekranlar düşünülerek bu yazı tipi tasarlandı. Bu yazı tipi estetik ve sade tasarıma sahip olduğu için kullanıcıların dikkatini dağıtmaz.

Crimson Text
Jan Tschichold, Robert Slimbach ve Jonathan Hoefler gibi harika insanlar esinlenerek bu yazı tipi tasarlanmıştır. Eski stil figürleri tasarlayan Garamond ilham alınmıştır. Crimson Text yazı tipini daha çok kişisel bloglarınızda kullanabilirsiniz.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst