Hoşgeldiniz Flatkolik.Net

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, ekli dosyalark indirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Mecbur kalmadıkça evden çıkmayın COVİD19'a karşı sosyal izolasyon ve hijyene dikkat edin! #EvdeKal

Android Uygulamaların Otomatik Başlaması Nasıl Engellenir

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
10
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,387
Reaksiyon puanı
828
Puanları
113
Şube
Adana
Web sitesi
Siteye git
Cinsiyet
Erkek
Android Uygulamaların Otomatik Başlaması Nasıl Engellenebilir?
Akıllı telefonlar hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Her geçen gün gelişmektedir. Bu telefonlar artık hayatımızın bir parçası olmuştur. Bu kadar hızlı gelişen telefon piyasası artan fiyatları beraberinde getirmiştir. Yüksek miktarda olan telefonlar ilgili depolama alanı, kamera özellikleri, ram kapasitesi gibi özellikler ön plana çıkmaktadır.

Depolama alanı bunlar içinde önemli bir yer almaktadır. Depolama alanı telefonun ham alanıdır. Her yüklenen uygulama bu alanı doldurur. Otomatik başlayan bu uygulamaların kendini gene otomatik güncelleyerek depolama alanını hızlı bir şekilde doldurmaktadır. Bu uygulamaların kapatılması gerekmektedir. Bu kapatma işlemini bir kaç yolla yapabiliriz.

1. Ayarlar Bölümünden Otomatik Başlamasını Engelleme
Ayarlara giderek seçeceğimiz programın otomatik başlayıp başlamayacağını seçebiliriz. Ayarlar>uygulamalar sekmesi tıklanarak uygulama seçilir. Ardından otomatik başlatma kapatılabilir. Otomatik başlatma kapatıldıktan sonra otomatik başlayıp başlamadığına bakılmalıdır. Genellikle otomatik başlatma butonu kapalıdır. Eğer açarsanız aktif hale gelir. Otomatik başlar. Ancak açılması tavsiye edilmez. Hem pil ömrü açısından hem de telefon performansı açısından iyi bir durum değildir.

Android telefonlar açısından otomatik başlayan bazı programlar vardır. Bunlar temel uygulamalardır. İşletim sistemini, şarj olması gibi temel olayları düzenleyen uygulamalardır. Bu uygulamalar telefon açılmasıyla aktif hale gelir. Kapatılması, silinmesi asla istenmez. Android telefonlarda depolama alanı hemen dolabilir. Otomatik güncellenen uygulamalar depolama alanını hızlı bir şekilde doldurur.

Bunun en etkili yolu “Ayalar” sekmesine giderek, uygulamalar butonuna tıklanır ve otomatik güncelleme kapatılır. Böylelikle daha aktif bir depolama alanı kazanılmış olur. Uygulamaların telefonumuza verdiği birçok zarar vardır. Depolama alanı dolması, otomatik başlatılarak işletim sisteminin doldurulması bunlardan sadece bazılarıdır.

2. Otomatik Başlayan Programın Tespit Edilmesi
Bazı programların otomatik başlaması için onay alması gerekmektedir. Otomatik başlatmak istiyor musunuz, sorusuna olumlu ya da olumsuz cevap verilmesi gerekmektedir. Genellikle çoğu program otomatik başlama halindedir. Ancak aktif edilmeleri gerekmektedir.

Aktif hale getirilmediğinde çoğu program otomatik başlamaz. Yüklenen program açılması halinde bazı izinler isteyebilir. Bunları dikkatli inceleyerek eğer otomatik başlama isteği varsa reddedilmelidir. Görüldüğü gibi ayarlar sekmesinden otomatik başlama engellenebilir.
 
 • Sponsor Reklam
 • Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

  Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

  Hesap oluştur

  Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

  Giriş yap

  Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

  Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

  • ipucu
  • Eğer bir şeye inanıyorsanız, geceleri ve haftasonları da çalışın. Kendinizi çalışıyor gibi hissetmeyeceksiniz.
  shape1
  shape2
  shape3
  shape4
  shape7
  shape8
  Üst