Android Telefon Açılırken Donuyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Adanalı

Flatkolik.Net
Yönetici
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
2,938
Puanları
113
Şube
Adana
Cinsiyet
Erkek
Web sitesi
Siteye git
Android Telefon Açılırken Donuyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Büyük bir hevesle aldığınız akıllı telefonunuzdan beklediğiniz hız bazen beklediğiniz gibi çıkmayabiliyor. Kimi zaman üretim hatası olan seriler kimi zaman ise telefonun kendisinden kaynaklanan problemler telefonunuzun açılırken bile donmasına neden olabiliyor. Kullanıcıların büyük çoğunluğunun akıllı telefon alırken tercih ettikleri Android telefonlar açılırken donuyorsa ne yapmak gerekir bir bakalım.

Android cihazlar uygulama açısından epey zengin içeriğe sahip oldukları için, kullanıcılar telefonlarının kapasitesine aldırış etmeden sayısız oyun veya uygulama indirmekteler. Bu indirilen ve kullanılan uygulamalar telefonun hafızasını doldurduğu gibi, ana işletim sistemine de zarar vermekteler. Hal böyle olunca Android telefon açılırken donuyor ve telefonu kullanmamızı engelliyor.

Android telefonların işletim sistemi fabrika çıkışı şeklinde kalıp fazla müdahale edilmese bir problem çıkmıyor. Ancak kullanıcılar işletim sistemi üzerinde etkili olan bazı modifikasyonlar yapınca, Android telefon açılmıyor. Bu modifikasyonlar telefon bir müddet sonra açılsa bile, bazı programlar çalışırken telefonun donmasına neden olabiliyor.

Android telefonlar açılırken donuyorsa, akla gelen ilk çözüm cihazı orijinal haline döndürmektir. Fabrika ayarlarına döndürerek yapılacak bu işlemde cihazınızda yüklü dokümanlarınızı kaybedebileceğinizi unutmayın. Bu yüzden telefonunuzda verilerinizi önceden yedeklemeniz, olası bir donma probleminde rahat bir şekilde fabrika ayarlarına dönmenizi sağlayacaktır. Çünkü telefon donduğunda aklınızdaki en net düşünce mutlak açılması gerektiğidir. Bunun için dosyalarınızı kaybetmeyi bile göze alabilirsiniz.

Bilgisayarlardaki gibi Android işletim sisteminde de güvenli ayarda başlat seçeneği var. Android sürümünüz 4.1 ve üzeriyse, bunun için yapmanız gereken, cihazınızın açma-kapama tuşuna uzun süre basmanız ve ekrana “kapat”, “yeniden başlat” ve “uçak modu” seçeneklerinin gelmesini beklemenizdir. Bu ekran gelince “kapat” tuşuna bir süre basın. Karşınıza telefonunuzu güvenli modda başlatacak ekran geldiğinde “Tamam” deyin.

Android sürümünüz 4.0 ve daha eskisiyse yapmanız gereken şeylerin ilki telefonunuzu tamamen kapatmaktır. Kapalı halde iken açma-kapama tuşuna basılı tutun ve ekranınız belirdiğinde tam olarak açılana kadar ses alçaltma ve yükseltme tuşlarına aynı anda basmanız gerekiyor. Böylece güvenli modda başlatmayı becermiş olacaksınız.

Güvenli modun esprisi telefonun fabrika ayarlarında açılması ve cihazınızı kasan programların o an için devre dışı kalmasıdır. Telefonunuzu kasan uygulamaları güvenli modda bulup kaldırabilirsiniz. Hangi uygulamanın telefonunuzu dondurduğunu bilmiyorsanız en son yüklediklerinizden geriye doğru silmeye başlayabilirsiniz.

O uygulamaları sildikten sonra telefonunuzu normal modda açtığınızda halen kasma yapıyorsa, yukarıdaki işlemleri tekrar yapıp başka uygulamaları da kaldırabilirsiniz.
 
 • Sponsor Reklam
 • Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

  Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

  Hesap oluştur

  Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

  Giriş yap

  Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

  Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

  Üst