Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Altın Kaplama Teknolojik Aletler Var Mı

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,398
Mesajlar
4,884
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,324
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Altın Kaplama Teknolojik Aletler Var Mı

Dünya üzerinde eski zamanlardan beri altın bir zenginlik belirtisi olarak görülüyordu. Özellikle teknolojinin ilerlemesiyle seneler geçtikçe altının kullanım alanları farklılık göstermeye başladı. Eskiden insanlar bileklik, kolye veya küpe gibi aksesuar araçları için altın kullanırken şimdi teknolojik aletlerde dahi kullanıldığı görülüyor.

Teknolojik aletlerde kullanılmasının teknik veya mühendislik açısından bir karşılığı olsa bile insanların gözünde zenginlik göstergesi olarak kabul ediliyor. Kullanım alanlarını belirtmek gerekirse akla gelebilecek pek çok yerde kullanılabiliyor. Bu kullanımı alt başlıklara ayırmak için aletlerin kullanım alanlarını sınıflandırmak gereklidir.

Ulaşım İçin Kullanılan Aletler

Bu sınıfa giren araçlar genellikle araba, tren, uçak, yat gibi örnekler verilebilir. Bu araçlarda altının kullanılması çok fazla maliyetli olacağından dolayı daha çok zengin insanların kullandığı araçlar olarak dikkat çekmektedir.

Özellikle Katar, Suudi Arabistan, İran ülkelerinde yaşayan zengin insanların kullandıkları bu araçlar oldukça dikkat çekicidir. Teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeler sayesinde iç dizaynında altınla kaplanmasına olanak sağlandı. Dış yüzeyinin yanında iç dizaynlarında da altın kullanılması maliyeti arttıracağından yapımı oldukça nadirdir. Ayrıca kullanılacak aracın fonksiyonel çalışmasını da etkileyebileceğinden çok fazla tercih edilmemektedir.

Bilişim Alanında Kullanılan Aletler

Bu sınıfa giren aletlerde ise genellikle klavye, fare, monitör, kasa, kulaklık, modem gibi aletler ön plana çıkıyor. Bu teknolojik aletlerin altınla kaplanma maliyeti ulaşım için kullanılan araçların kaplanma maliyetine oranla daha düşüktür. Bunun sonucunda geliri daha düşük olan insanlarında kullanabildiği görülmektedir. Gündelik hayatta karşılaşma olasılığının daha çok olduğu aletlerdir. Alet çeşitliliğinin daha fazla olabilmesi de ayrıca bir faktördür.

Gündelik Kullanılan Aletler

Bu alet türüne her türlü kullanılabilen malzeme sayılabilir. Bardak, maşa, kap, çatal, bıçak, fotoğraf makinesi, bulaşık makinesi gibi pek çok alet sayılabilir. Çeşitlilik diğer iki türe oranla çok daha fazla olduğu için pek çok insana hitap edebilen bir sınıftır. Ekonomik olarak veya kişisel zevk olarak çok geniş kitleye hitap edebilir. Maliyet olarak ise diğer iki türe oranla çok az olduğu görülür.

Görüldüğü gibi gündelik hayatımızda pek çok yerde altın kaplamalı teknolojik aletler karşımıza çıkmaktadır ve insanlar tarafından kullanılmaktadır. Bu kullanımın bir sonucu olarak ticari, sanatsal ve kültürel çalışmalar yapılıp topluma bu alanlarda katkı yapılması amaçlanmalıdır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst