Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Alan Adı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Alan Adı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
ALAN ADI SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Yeni bir alan adı oluştururken dikkat edilmesi gereken birçok şey vardır. Yani alan adı seçimi yaparken oldukça güncel ve talep gören sözcükler seçilmelidir. Bütün bunları yaparken insanların seçmiş olduğunuz adresinizi sadece yazacaklarını değil de başkaları ile de paylaşıp hatırlarında tutacaklarını aklınızdan çıkarmamalısınız.

Alan adınızı oluştururken iyice düşünüp ilgi görebilecek bir adres bulmaya çalışmak gereklidir. İnsanların dikkatini çeken isimler hem hatırlamalarını hem de daha çok itibar göstermelerini sağlayacaktır.

Alan adı oluştururken dikkat edilecek hususlar şunlardır:

Tire İşaretini Kullanmamak

Alan adını oluştururken kelimelerin arasına tire işareti koymamaya özen gösterilmeli ve sade bir isim seçilmelidir. Çok fazla tire işareti taşıyan alan adları spam adresleri olabilir. Bu ayrıntıya dikkat etmek gereklidir.

Alan Adının Geçmişi

Oluşturmuş olduğunuz alan adı ile ilgili bir çalışma yapmanız ve araştırmanız sizin için çok faydalı olacaktır. Eğer oluşturduğunuz alan adı daha önce zararlı içeriklerde kullanılmış ise bu isimden vazgeçilmelidir. Daha önce seçmiş olduğunuz isimle alakalı kötü amaca yönelik kullanım isminizin talebini azaltacaktır.

Uyarlılık

Seçmiş olduğunuz alan adı ile yapacağınız iş ve içeriğin bir biri ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde alakasız ve ilgisiz bir alan adı değer kazanamayacaktır. Bu ayrıntı çok önemlidir. İsim ve içerik uyumlu ise sürekli bir talep olacaktır.

Sözcük manalarına dikkat etmek

Çift anlam oluştura bilecek alan isimlerinden uzak durup yalın bir alan adı oluşturmanız çok daha faydalı olacaktır.

Alan adı oluşturmak titiz bir hazırlık ve araştırma gerektiren bir eylemdir. Seçmiş olduğunuz isim ne kadar iyi olursa site ziyaret ve yoğunluğu da o kadar çok olacaktır. Benzersiz olan alan isimleri popüler olmayı başaracaktır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst