Kayıt ol
  • Sosyal Medya Hesaplarımız:

Ağrı Ve Sancılar İçin Şifalı Bitkiler

Adanalı

sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs
Yönetici
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,392
Mesajlar
4,719
Çözümler
5
Reaksiyon puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Adana
Cinsiyet
Erkek
Ağrı ve Sancılar İçin Şifalı Bitkiler

Kocakarı ilaçlarını bir çoğumuz duymuşuzdur. Yıllardır kulaktan kulağa süregelen bu kaynağı belli belirsiz şifa tarifleri günümüzde hala rağbet görmekte. Öyle ki aktarların ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden birisi de bu kocakarı ilaçlarıdır. Umulduğu hastalığa çare olup olmadığı her daim net olmayan bu atalardan gelen şifa reçetelerinin elbette riskleri de bulunmakta. Uygulayıp uygulamak size kalmış fakat ağrı, sancı ve sızılar için sizlere önermek istediğimiz bir kocakarı ilacımız var. Her biri ayrı ayrı şekilde uygulanması gereken tavsiyeler şu şekilde;

Bitkisel doğal ağrı kesiciler nasıl hazırlanır?

100 gram tuzsuz tereyağı, 25 gram karabiber ve 25 gram sarımsağı su ile karıştırıp kaynatıyoruz. Kaynatma neticesinde elde ettiğimiz solüsyon (yağ şeklinde) ile ağrıyan bölgeniz ovulursa ağrınız kesilmese dahi azalacaktır.
Diğer tarifimiz ise oğulotu ile balın karıştırılıp yenilmesi şeklinde. Oğulotu ile balın karıştırılıp yenmesi mide, karın ve bağırsak ağrılarına iyi gelecektir.
Bir diğer kocakarı tarifimiz ise karabaş otunun kaynatılarak suyunun içilmesi şeklinde.
Yine ilginç bir bölgesel, bitkisel ağrı kesici olarak kullanabileceğiniz kocakarı tarifi ise tereyağının eritilip sıcak bir yün üzerine dökülmesi, elde edilecek sıcak yünün ağrıyan bölgeye, uzva sarılıp bağlanması şeklinde. Bu sarma işlemi ile ağrıyan bölge ya da uzuv üzerindeki ağrı izole edilecektir.
Son tarifimiz ise kocakarı ilaçlarının olmazsa olmazı zeytinyağı ile yapılıyor. Zeytinyağı ile portakal kabukları aynı şişe içine konulur. Bu şişe iki hafta boyunca güneşe karşı asılı bırakılır. Bu işlem neticesinde elde edeceğimiz yağ bir nevi bitkisel solüsyon şeklinde işimize yarayacak. Bu doğal solüsyon ağrıyan yer üzerine masajla uygulanırsa ağrıyan bölgeye iyi gelecektir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

DMCA.com Protection Status
Üst